FAKTY

Sztandarowa termomodernizacja w polu. Będą kary finansowe za poślizg

Miesiąc temu roboty miały zakończyć się w 5 na 11 placówek. Tymczasem końca nie widać.

Termomodernizacja 11 budynków oświatowych to jedna z flagowych inwestycji UM (sukces ogłoszono w połowie maja 2017 roku). Przedsięwzięcie, w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego z firmą Siemens, kosztuje ponad 46 mln zł – 10,5 mln zł to dofinansowanie unijne, a resztę spłacimy w ratach w ciągu 15 lat.

Głęboki remont (ocieplenie ścian, wyremontowanie dachu, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, wymiana okien i opraw oświetleniowych) obejmuje szkoły i przedszkola: SP 14, SP 16, SP 3, PM 4, PM 13, SP 17, PM 6, PM 11 i PM 16.

Według wyliczeń, po przeprowadzeniu termomodernizacji na prądzie powinniśmy rocznie zaoszczędzić około 185 tys. zł, a na ogrzewaniu 823.782 zł. Ponadto poprawi się estetyka budynków (CZYTAJ TUTAJ I ZOBACZ WIZUALIZACJE).

Roboty w polu

Miesiąc temu, pod koniec maja 2018, zaplanowano zakończenie termomodernizacji pięciu pierwszych placówek, ale nijak ma się to do rzeczywistości. Nie zanosi się także na zakończenie remontu do czasu rozpoczęcia roku szkolnego.

– 23 maja upłynął określony w umowie termin zakończenia części I etapu robót. Wykonawca nie zakończył prac w PM 4, PM 13, SP 3, SP 14 i SP 16, co skutkować będzie naliczeniem kary – potwierdza rzecznik ratusza Aneta Klimek.

Jakie to będą kary? Paweł Pietrzak, naczelnik Wydziału Inwestycji i Eksploatacji w Urzędzie Miejskim, nie ma pewności: – To zależy od interpretacji zapisów umowy. Może to być kilkanaście tysięcy złotych albo milion złotych – gdyba.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że miasto chce wystąpić o kwotę nieco ponad 1 miliona zł.


6 komentarzy do “Sztandarowa termomodernizacja w polu. Będą kary finansowe za poślizg

  1. Takiego bałaganu w szkołach jak zafundował Mackiewicz to jeszcze nie było :(

  2. to naczelnik nie wie o jaką kare wystąpi wydział nadzorujący inwestycje w mieście? jaja chyba jakies ..

  3. Prawdziwa figura w talii zgranych kart. Bez atu Panie Mackiewicz.

  4. Rozumiem, gdyby mieli obsuwę z jedną albo dwiema szkołami, ale jak czytam żadna nie jest gotowa. Ludzie, przecież to się wiarze z tym, że będą wiercić hałasować i brudzić w trakcie roku szkolnego. Nie winię tu prezydenta, ale te firmy powinny dostać po tyłku srogo!!!!

    1. No tak przecież to nie wina prezydenta on jest tylko od sweet foci i biegania ze śmingusówką

  5. Co jak co. Ale jak Siemens bierze się za budowlankę, to efekty takie są. Poza tym zarządzają tam leśne dziadki a kompetentnych pracowników jak na lekarstwo. Samą nazwą dzisiaj nie zawalczy się rynku…..

Comments are closed.