KOMUNIKACJA

Szybka decyzja: 700 tys. na pilny remont trakcji!

Jutro rano specjalne posiedzenie Rady Miejskiej w sprawie tramwaju.

Prezydent Grzegorz Mackiewicz zawnioskował o zwołanie w trybie pilnym sesji –  na jutro (27 kwietnia) na godz. 9.30. Chce, by radni wyrazili zgodę na przeznaczenie 700 tys. zł na najpilniejsze naprawy trakcji tramwajowej. Pieniądze na remont pójdą z działu „Transport i łączność” kosztem innych inwestycji.

Decyzja ma bezpośredni związek z powstaniem specjalnej komisji ws. tramwaju – portal pabianice.tv ujawnił to jako pierwszy – czytaj tutaj. Samorządy muszą się spiąć, jeśli chcą, by MPK nie wyłączył całkiem linii 41. Wcześniej pisaliśmy, że wójt Ksawerowa jest gotów wyłożyć ok. 200 tys. zł. Na cały remont potrzeba ponad 120 milionów.


4 komentarze do “Szybka decyzja: 700 tys. na pilny remont trakcji!

  1. Prezydencie!!! Byłeś Murem Za Hanką. A okazuje się, że to Hanka powinna być za murem…

  2. Żaden problem z 700 tysiącami. Tramwaj to transport i wystarczy przesunąć z dofinansowania MZK (ok 10,5 mln) na tramwaj i wszystko gra. Co prawda Jarosław Habura nie pokaże dobrych wyników finansowych i nie dostanie części wynagrodzenia zależnej od wyniku (nowe kontrakty dla zarządów spółek). I tu się rodzi dramat, koalicja BSR +PO + Popłuczyny zrobi wszystko aby Habury pieniążków nie pozbawić. Oddadzą inwestycje dla mieszkańców, zaprą się … a Mackiewicza poprą. Zobaczymy jutro.
    Życzę “koalicji” nieprzespanej nocy.

  3. 700 tys. zł na samą trakcję, a stan torowiska taki że nawet 10 mln złotych nie pokryje kosztów remontu choćby odcinka na Zamkowej (od Konopnickiej do Muzeum).

    Prezydent… no cóż, nie był moim wyborem, to jego przegrana w nadchodzących wyborach mnie nie zdziwi. Problem tylko, że jak na razie nie ma z kim przegrać…

  4. Sorki, ale te 120-a milionów to jest po to, aby do Pabianic zaczął jeździć ten nowy i szybkobieżny tramwaj i nie są to prawdziwe koszty, ale szacunki prywatnych przedsiębiorców, mających ochotę zarobić z taaaką przebitkąąą…trasa od Łodzi do Pabianic to ile kilometrów? 8-9 do krańcówki przy Strzelnicy. 120-a milionów dzielone przez 8-m to 15-e milionów za kilometr torowiska. ktoś wie ile kosztuje kilometr torów kolejowych?

Comments are closed.