FAKTY

Szykuj CV, niebawem rekrutacja do Miele. Jakie zarobki?

Wiosną rozpocznie się budowa fabryki w Ksawerowie, rekrutacja rusza po wakacjach. Będą kolejne inwestycje.

Dotyczący rozwoju Ksawerowa program z cyklu “Strefa Biznesu” nakręciła TVP3 Łódź. Wystąpił w nim m.in. wójt Ksawerowa Adam Topolski, któremu udało się pozyskać potężnego inwestora – producenta AGD firmę Miele.

Nie bez przyczyny – tajemnica sukcesu tkwi w perspektywicznej polityce. Ksawerów już dwa lata temu wybudował drogę o podwyższonej jakości. W materiale telewizyjnym Topolski stoi na ul. Giełdowej i podkreśla, że wcześniejsza inwestycja opłaciła się. Oznacza ona większe wpływy do budżetu, na poziomie ok. 4 milionów zł. To także szansa na dynamiczny rozwój ościennych gmin. Miele może wygenerować ponadto rozwój handlu czy usług, a poszukujący dobrej pracy zakotwiczą się w Ksawerowie.

– Mamy takie informacje i doświadczenia, że to pracodawca, który solidnie płaci – powiedział poseł Waldemar Buda.

Z materiału dowiadujemy się też m.in., że w kwietniu bądź maju zostanie wbita łopata pod inwestycję, a w okresie okołowakacyjnym ruszy rekrutacja. Już trwają prace nad projektem drogi dojazdowej. Pierwsze przeznaczone na rynek pralki zejdą z taśmy produkcyjnej na początku 2020 roku.

Przed kamerą wystąpił także Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Podziękował parlamentarzystom: Waldemarowi Budzie, Markowi Matuszewskiemu, senatorowi Maciejowi Łuczakowi i wiceprzewodniczącemu sejmiku województwa łódzkiego Krzysztofowi Ciebiadzie za zaangażowanie i pomoc w stworzeniu warunków do realizacji tego projektu.

Niedawno pisaliśmy o podziękowaniach, jakie Michalik opublikował na Facebooku: “Musieliśmy ustanowić Strefę, pozyskać grunty i wydać zezwolenie, co udało się zrobić w relatywnie krótkim czasie. Kiedy trzeba było pokonać różne przeszkody, byliście nam pomocni” – napisał.

Wcześniej, tuż po podpisaniu w listopadzie zezwolenia na działalność senator Maciej Łuczak tłumaczył, na czym m.in. pomoc polegała (CZYTAJ TUTAJ).

To nie koniec rozwoju wielkiego biznesu we wsi Ksawerów. Wójt Adam Topolski mówi o możliwości zagospodarowania 35 ha gruntów po drugiej stronie drogi, a także 15 ha znajdujących się w prywatnych rękach. Kolejne inwestycje zapowiada też Krzysztof Ciebiada. Według niego Ksawerów może stać się większy niż Pabianice. Obejrzyj materiał:

 

Przypomnijmy – 20 czerwca ub. roku “Puls Biznesu” ujawnił, że 78 ha w Ksawerowie wejdzie do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a 29 ha chce kupić niemiecka firma Miele (branża AGD), która docelowo zatrudni nawet 1500 osób. Nowy zakład ma ruszyć w 2020 roku i początkowo produkować 250 tys. pralek rocznie. Inwestycja warta jest 200 mln zł.

Miele to światowy lider w produkcji artykułów gospodarstwa domowego w segmencie premium. Produkcja w Ksawerowie zostanie oparta na innowacyjnej technologii, dotąd nie zastosowanej w innych lokalizacjach Miele na świecie.

Tagi:

14 komentarzy do “Szykuj CV, niebawem rekrutacja do Miele. Jakie zarobki?

  1. “Jakie zarobki?” no właśnie jakie ? aha “Solidnie” takie informacje….eh lol

    1. Warto poczekać na rekrutację i wtedy się przekonać. Wcześniej ze strony pracodawców konkrety nie padają. Stanowiska też będą zróżnicowane, wiec trudno mówić o szczegółach. Według ogólnego rozeznania i bez zbytniego znowu entuzjazmu nie będą to zarobki możliwie najniższe. Poseł mówi o solidnych zarobkach. Oby nie okazały się te słowa kupą śmiechu, a było pozytywne zaskoczenie.

  2. Po co w takim razie pada takie pytanie w tytule skoro nie macie na nie odpowiedzi? Chamski clickbait

  3. Nie wiem z czego tak się redakcja cieszy. Lokalni przedsiębiorcy już teraz mają ogromne kłopoty kadrowe. Brakuje ludzi do pracy. A taki gigant “wyssie” z pabianickich firm mnóstwo rąk do pracy. W konsekwencji upadną lokalne firmy. Więc czemu tak kibicujecie zagranicznym montowniom? Czy może to są już artykuły sponsorowane przez Niemca?

    1. Lokalni pracodawcy w Pabianicach (i nie tylko) mają problemy kadrowe, gdyż większość nie chce pracować już na półczarno, czarno – bez ubezpieczeń i prawa do urlopu. Nie chcą też coraz częściej pracować za najniższą płacę. Sporo osób wyjechało też zagranicę (w tym do Niemiec) po to, by lepiej zarobić i utrzymać rodzinę. Jeśli faktycznie Miele wyssie pracowników, to nie tych, którzy są zadowoleni z dotychczasowych warunków pracy. Pracownicy, niejednokrotnie lepiej wykształceni i bardziej kompetentni od pracodawców) potrafią zauważyć, kiedy pracodawca tylko ściemnia, że go nie stać i najzwyczajniej w świecie wyzyskuje ich. Bliska perspektywa uruchomienia fabryki Miele może skłonić nieuczciwych lokalnych pracodawców do refleksji. I to byłoby dobre zjawisko.

    2. Nie upadną tylko będą musiały docenić pracownika w końcu

    3. Gdybyście drodzy przedsiebiorcy też dali ludzkie warunki do pracy, a nie 2200 na rękę z czego połowa pod stołem, to nikt nie dałby się “wyssać.”

  4. Akurat pracuje tuż obok tej budowy w tej strefie ekonomicznej. Pewnie kiedy budowano firmę gdzie obecnie pracuje tez tak ją chwalono a teraz ludzie stamtąd odchodzą tak jak z sąsiednich Suwar, gdzie pracują już w większości Ukraińcy.
    Co z tego, że to zagraniczny inwestor. A co się zrobiło z tymi zagranicznymi firmami otwartymi w łodzi typu Indesit czy montownia komputerów? Tam też współczesne kołchozy. Niech burmistrz Ksawerowa i te inne urzędasy co tak zachwalają te firmy wyślą swoje dzieci do nich do pracy na produkcję.

  5. ponawiam pytanie jakie zarobki bo się zastanawiam

  6. dadzą średnią średniej województwa łódzkiego i super pakiet medyczny :)))

Comments are closed.