KRUCHTA

Tak witali arcybiskupa w Pabianicach, ale ich nie zobaczył

Krytycy Kościoła stanęli od strony ul. Zamkowej, a metropolita wybrał inną drogę.

Dziś o godz. 18.00 w kościele św. Mateusza obchody 100 – lecia Archidiecezji Łódzkiej zostały zapowiedziane mszą celebrowana przez metropolitę krakowskiego Marka Jędraszewskiego. Do świątyni gość wszedł z proboszczem parafii ks. Andrzejem Chmieleckim.

Podczas homilii arcybiskup przypomniał wymowne pytanie zadane przez Jana Pawła II podczas pielgrzymki do Francji: “Francjo, najstarsza córo Kościoła, co zrobiłaś ze swoim chrztem?”. Zasugerował, że gdyby papież – Polak żył teraz skierowałby takie samo pytanie w stronę Polski. Powód? “Od paru lat narasta agresja skierowana przeciwko świętościom” – tłumaczył hieracha.

Z innym przesłaniem stanęła przed Kościołem grupka mieszkańców. Byli wśrod nich działacze Lewicy: Michał Pietrzak i Wiktor Idzikowski. Trzymali kartki z napisami “Winni pedofilii”, “Jędraszewski do dymisji” oraz z cytatem papieża Franciszka, dotyczącym osób LGBT. Demonstracja przebiegała spokojnie, ale profilaktycznie uczestnicy zostali wylegitymowani przez policję.

Przypomnijmy: we wtorek, 6 października w Pabianicach, odbędzie się Konferencja Episkopatu Polski. (CZYTAJ TUTAJ) Liturgia rozpocznie się o godz. 7.00. Jak ujawniliśmy 30 września, hierarchowie debatować będą w salach konferencyjnych Hotelu&SPA Fabryka Wełny. Tu również posilą się i prześpią. TUTAJ wszystkie tematy obrad.