FAKTY

Oto miejska kociarnia. Kiedy wprowadzą się pierwsze mruczki?

Powstaje azyl dla bezdomnych kotów.

W parterowym budynku o powierzchni około 100 m², zrobionym z modułów kontenerowych, urządzone zostanie pomieszczenie administracyjno-biurowe, socjalne, wielofunkcyjne, pomieszczenie kwarantanny, kuchni do przygotowania pokarmów i sanitariat. Oprócz tego z jednej strony obiektu zamontowano zewnętrzne woliery (osiatkowane tarasy z zadaszeniem).

Budynek kociarni pojawił się tuż po grudniowych świętach, w tym roku pawilon zostanie wyposażony – wtedy będą mogły „wprowadzić się” pierwsze koty. Do zrobienia jest też teren wokół z miejscami postojowymi.

O planach budowy miejskiej kociarni informowaliśmy w lipcu 2018 (CZYTAJ TUTAJ), jednak wkrótce temat utknął na urzędniczym biurku i napisaliśmy o przeciągającej się procedurze (CZYTAJ TUTAJ). Z poślizgiem przygotowano dokumentację projektowo-kosztorysową, niezbędną do uzyskania pozwolenia na budowę (CZYTAJ TUTAJ). Prace ruszyły na początku sierpnia ub. roku, a kolejnym etapem było ogłoszenie przetargu na wykonanie, dostawę i montaż pawilonu (CZYTAJ TUTAJ). O powstanie kociarni grupa Miauczykotek walczyła kilka lat.