FAKTY

Takiemu to dobrze!

Przewodniczący w trakcie kadencji dorobił się nowiutkiej ulicy.

Podczas gdy mieszkańcy toną w błocie, a w suchą pogodę chodzą w kurzu i pyle, kiedy uszkadzają sobie auta na dziurach i wertepach, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Żeligowski (72 lata) ma jak pączek w maśle. Może z dumą poruszać się swoim 3-letnim Volkswagenem Golfem (wartość 60 tys. zł) i wjeżdżać z fasonem na teren posesji wartej z domem (224 m²) 900.000 tys. zł.

Szef rajców niedawno doczekał się pięknej nawierzchni swojej ulicy w willowej dzielnicy Pabianic. Jezdnia jest równiutka, z chodnikami z dwukolorowej kostki i idealnie wyprofilowanymi podjazdami. O takim szczęściu nie może mówić większość pabianiczan oczekujących na remont swoich ulic nawet i kilkanaście lat. Pabianice w budżecie drogowym pozostawia daleko w tyle Ksawerów, o czym pisaliśmy kilka dni temu.

Andrzej Żeligowski do biednych nie należy. Jak wynika z właśnie opublikowanego oświadczenia majątkowego, jego dochód za 2017 rok wynosi ponad 161 tys. zł. Ma 375 tys. złotych oszczędności, przyznał się też do 6.359 dolarów i 4.260 euro.

Przypomnijmy, że przewodniczący brał pieniądze za uczestnictwo sesjach i komisjach, na których go nie było, co ujawnił portal pabianice.tv. Inne pabianickie media zrobiły z Żeligowskiego mistrza frekwencji.

Żeligowski wszedł do Rady Miejskiej startując z list PiS i mimo silnego, partyjnego szyldu uzyskał zaledwie 199 głosów (najniższy wynik spośród wszystkich radnych miejskich). Począwszy od sesji budżetowej w styczniu 2016 roku zaczął wraz z radnymi Bożenną Kozłowską oraz Iwoną Marczak głosować razem z radnymi Platformy Obywatelskiej, popierając politykę prezydenta Mackiewicza, inaczej niż pozostali radni PiS.

W maju 2016 przewodniczący Żeligowski został członkiem Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęczycy, ale po objęciu sterów miasta przez komisarza ze środowiska PiS stracił posadę. W październiku ub. roku został usunięty z PiS-u.

19 komentarzy do “Takiemu to dobrze!

  1. Jak znam życie takiego wyprosza jednymi drzwiami, a On drugimi będzie się pchal, zero honoru

 1. Permanentny atak, ale oczywiście nazywany rzetelnością- zupełnie przypadkowe przypomnienie o nieobecności na sesjach, o oświadczeniu majątkowym ma to przecież pełny związek z przedmiotem artykułu, A poza tym czy ta ulica nie jest w rejonie radnego Hodaka? To Hodak tej ulicy nie załatwił, przepraszam nie wyrwał prezydentowi, A Zeligowski sam na tej ulicy mieszka? A może zróbcie fotkę destruktu z którego zrobiono poza wszelka kolejnością drogę do Stanka?

 2. Niektórzy też się dorobili stanowisk w tej kadencji Nie tylko archiwista ale też w PGe,ARMiR, ZEC.. ale co tam tym się akurat pieniądze należały…tak jak premie … ciekawe ile zarabia w PGE główny teoretyk geotermalny, były król włóczki?

  1. Ci tzw . według ciebie PGE ,ARMiR czy ZEC idą dalej scieżka wyznaczoną przez PiS i są uczciwi w stosunku do swoich wyborców.
   Nigdy nie zdradzili i nie dali się przekupić jak BANDA TROJGA przypomnę Żeligowski ,Kozłowska ,Marczaki

 3. Najpierw pomnik ma zniknac. taki jest plan. na tego dziadka by trza ustawe zmienic, bo to nie obiekt

 4. Mackiewicz za zdrade jażdemu coś odpalił
  Zdrajca pierwszy pan A,Ż dostał Rade Nadzorczą ,oraz nówkę ulice Zresztą pan Ż POKZAŁA WSZYSTKIM ŻE NIE ZALEZY MU NA IDEAŁACH ,CZY DOBRU MIASTA LECZ NA NABICIU KASY I NA SWOICH INTERESACH
  Mam nadzieję że ten pan ma choć troszkę godności i nie będzie już starował Choć po kimś takim wszystkiego się mozna spodziewać

 5. Żeligowski zawsze był zachłanny i chytry
  W PiS też był dla swoich interesów \
  To człowiek bez honoru i bez zasad ,dla niego liczy sie jeden Bożek ,,,,,KASA,,,KASA,,,KASA,,,KASA

 6. Nie rozumiem dlaczego w takich przypadkach ZUS nie zawiesza emerytury? Nie dość że ma całkiem sporą to jeszcze zajmuje miejsce na uczelni innym. Pasożytnictwo i niszczenie systemu podwójnie.

 7. Nie zrobią ulicy źle, zrobią ulicę jeszcze gorzej. Zgodnie z logiką radni muszą się wynieść poza miasto ewentualnie na najgorszą jedną ulicę się przenieść i z głowy. Radna PiS też walczy o ulicę swoją i nikt tego nie porusza, a wręcz jest bohaterką, która dzielnie walczy o swoją ulicę, pardon dla jej mieszkańców. ehhh jaka redakcja taki obiektywizm. Może radny syn pani redaktor będzie się chwalił tą ulicą, że to on załątwił.

    1. Po prostu do wacka trzeba pisać językiem , który zrozumie i jako wyborcy PO jest mu znany z nagrań z Sowy.

 8. Opis Pabianice.tv w dwóch zdaniach:
  Mało pieniędzy na drogi – krytykujecie.
  Zrobią jakąś drogę – krytykujecie.

Comments are closed.