FAKTY

„To dopiero początek ich kariery”

Udany występ zawodniczek niskiego wzrostu.

Trenujące w Pabianicach Daria Bujnicka i Oliwia Szmigiel właśnie wróciły z turnieju VII Spanish Para-Badminton International 2018, rozgrywanym w Alcudii na Majorce. Daria obroniła wynik z ubiegłego roku – w mikście z Isaakiem Dalglishem zdobyła brązowy medal (klasa SS6), a z Oliwką w deblu kobiet exhibition zajęły 3. miejsce (klasa SS6).

– To bardzo rozwojowe, młode zawodniczki. Potwierdzają to trenerzy i sędziowie z różnych krajów – podkreślają, że Daria jest świetna „na siatce”, a Oliwia ma mocną rękę. Z pewnością to początek ich sportowej kariery – mówi trenerka Dorota Gawrońska-Popa.

Przypomnijmy, że Daria i Oliwia w listopadzie ub. roku wywalczyły brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Korei Południowej (CZYTAJ TUTAJ). Wcześniej pisaliśmy o zbiórce, która pomogła sfinansować ich wyjazd.