FAKTY

To nie były zwyczajne święta [VIDEO]

Minimalny ruch, policjanci na pełnych obrotach, kameralne nabożeństwa – tak można streścić tegoroczną Wielkanoc. Zapraszamy do obejrzenia świat w videoskrócie.

Świąteczną podróż po mieście ropoczęliśmy w Wielki Piątek. Na rynku przy ul. Moniuszki trwały wówczas ostatnie zakupy. Na jednym z kadrów widać parkujący koło targowiska radiowóz. Policjantów zobaczymy także w zatoczce autobusowej na Zatorzu, a także koło autobusu MZK przy ul. Waltera Jankego oraz w okolicach lasku miejskiego. Policjanci dwoili się i troili, aby stanąć na wysokości zadania. A przyszło im wypytywać o cel podróży i oceniać zasadność wyjazdów. Sprawdzali też wyposażenie aut, by móc wymierzać mandaty za niedociągnięcia w tej sferze. (CZYTAJ TUTAJ) Z relacji kierowców wiemy, że mundurowi podczas interwencji występowali w maseczkach, a po opłaceniu mandatów za pośrednictwem terminalu bardzo starannie dezynfekowali dłonie ukaranych.

Na krótkim filmiku widzimy także okolice cmentarza, jak również sprzedaż stroików i kwiatów koło wieżowców w pobliżu parku Wolności. W lany poniedziałak zajrzeliśmy też do kościoła NMP. W oczy – prócz garstki wiernych i księdza z kielichem w dłoni – rzucił się płyn do dezynfekcji.

Uważny widz pośród migawek oddających rzeczywistość w dobie COVID-19 dostrzeże przepięknie – jak zwykle o tej porze –  kwitnące drzewa w mieście.