FAKTY

Wybory 2018: Topolski imperator

Ksawerów nie pozostawia złudzeń konkurentce wójta. Kto będzie rządził w innych w innych gminach?

Wójt Gminy Ksawerów Adam Topolski ma powód do szczególnej satysfakcji. Według pierwszych, wstępnych wyników, po raz trzeci pokonuje tę samą rywalkę Marię Kopczewską, która do 2010 była jego poprzedniczką na najwyższym urzędzie w gminie. To najprawdopodobniej jedyna w kraju sytuacja takiej determinacji ze strony pokonanej osoby i rosnącej przewagi obecnego włodarza.

Jakkolwiek w 2010 i 2014 przewaga Topolskiego nad Kopczewską była stosunkowo niewielka (zdobył kolejno 55,97% i 59,36%), to teraz ją znokautował. Wskazują na to pierwsze dane PKW – w komisji w centrum Ksawerowa zdobył 77,20%, w Woli Zaradzyńskiej 66,07%. Ta ostatnia porażka musi szczególnie boleć Kopczewską, bo WZ to jej ulubiony teren.

W Gminie Dobroń spisał się też wójt Robert Jarzębak, deklasując kandydata PiS Zdzisława Kaniewskiego stosunkiem głosów 81,82% do 18,38%.

W Gminie Pabianice zanosi się na II turę: Marcin Wieczorek – Adam Skawiński.

5 komentarzy do “Wybory 2018: Topolski imperator

  1. To trzeba głosować na Skawinskiego to może pół gminy wyleci z roboty bo ma pracę po znajomosci

    1. Ta ustawka jest nie do ruszenia wlasnie z tego powodu, nawet kandydat z ramienia PiS nie był wstanie ruszyć proporcji między głównymi oponentami. Urząd nie potrafi starać się o dofinansowania i z powodu niekompetentnch ludzi na stanowiskach przelatują fundusze na projekty. Ale najważniejsze że roboty papierkowej nie ma i się posypie za odśnieżanie kaskę do nastęþnych wybrow uzbiera sie elektrorat:) Ostre słowa ale ten beton mnie przeraża.

      1. Trochę przykre, że wyborcy nie potrafią wyrwać się z pewnych schematów.
        Dzięki temu w wielu miejscach widzimy wciąż te same twarze…

Comments are closed.