FAKTY

Transmisja sesji rady miejskiej i powiatu w Internecie. Wiemy kiedy…

Niebawem zobaczymy naszych radnych na ekranach komputerów i urządzeń mobilnych.

W pierwszym kwartale 2018 roku rozpocznie się realizacja inwestycji pod nazwą “e-Pabianice”. Trzeba będzie zainstalować system, który umożliwi transmisję obrad w Internecie, a także zarządzi obradami łącznie z liczeniem głosów. Specjalne szkolenie przejdą radni.

11 października poinformowaliśmy o rozstrzygnięciu konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Otrzymaliśmy 317.158 zł na projekt “e-Pabianice”. Jego łączna wartość to 523.630 zł (CZYTAJ TUTAJ).

– Obecnie czekamy na podpisanie umowy o przyznaniu dofinansowania. Zgodnie z przedstawionym we wniosku harmonogramem, do końca roku zostanie ogłoszone postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego niezbędnego do wyłonienia wykonawcy – mówi Aneta Klimek, rzecznik ratusza.

Nasza redakcja jako jedyna wśród lokalnych mediów zaangażowała się w promowanie sesji online. W ubiegłym roku wiele wskazywało na nieuzasadniony opór prezydenta wobec tego przedsięwzięcia. Tym bardziej cieszy ostatecznie merytoryczne i skuteczne podejście do tematu. Pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Grzegorz Mackiewicz uczynił spory krok w kierunku zwiększenia transparentności poprzez transmisje obrad Rady Miejskiej, tuż przed upublicznieniem projektu zmian w ustawach samorządowych (listopad). Jedna z nowelizacji zakłada obowiązek transmisji, rejestrowania i upubliczniania nagrań sesji rad i sejmików. A to oznacza, że już w przyszłym roku starostwo będzie musiało zatroszczyć się o zorganizowanie przekazu online z sesji Rady Powiatu.


Jeden komentarz do “Transmisja sesji rady miejskiej i powiatu w Internecie. Wiemy kiedy…

Comments are closed.