FAKTY

Troje nietrzeźwych na drodze, w tym 63-letnia pabianiczanka

Podczas minionego weekendu pabianiccy policjanci zatrzymali troje nietrzeźwych kierowców. W dwóch przypadkach osoby posiadały obowiązujący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

17 lipca, około 14.00,  w Okołowicach, gmina Pabianice, doszło do kolizji drogowej. Kiedy policjanci dojechali na miejsce okazało się, że sprawca wykroczenia, kierujący citroenem berlingo był pijany. 34- letni obywatel Ukrainy miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Już następnego dnia kolejni zatrzymani nietrzeźwi zostali wyeliminowani z ruchu. 18 lipca, tuż po 16.00, we Wrzącej (gm. Lutomiersk) funkcjonariusze zatrzymali kierowcę osobowego volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość. To nie jedyne przewinienie 25-letniego mieszkańca powiatu łaskiego. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, a badanie wykazało, że jest w stanie po jego spożyciu. Dodatkowo młody kierowca posiada dwa obowiązujące sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Tego samego dnia po 22.00 pabianiccy mundurowi otrzymali także zgłoszenie o zniszczeniu dwóch pojazdów zaparkowanych w centrum miasta. Według relacji świadków kierująca fordem ka, jadąc ulicą Wajsówny uderzyła w tył zaparkowanego na poboczu opla, a ten siłą w poprzedzający pojazd saab. Kobieta odjechała z miejsca kolizji. Już kilka minut od zdarzenia była w rękach stróżów prawa. 63-letnia pabianiczanka była pijana. Miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a także posiadała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara 5 lat więzienia.