FAKTY

Trzy nowe zakażenia w mieście. W tym dziewczynka

Rośnie liczba chorych w Pabianicach. Dziś dowiedzieliśmy się o infekcji koronawirusem u trzech kobiet.

Zakażenia zostały wykryte w wyniku badania wymazów, jakie są pobierane podczas kwarantanny. Dotyczą 13-letniej dziewczynki, 40-letniej kobiety i pani 60 plus. Wszystkie czują się dobrze, przebywają w swoich domach. Choroba przebiega bezobjawowo.

Przypomnijmy – wczoraj okazało się, że u ok. 40-letniego pabianiczanina stwierdzono COVID-19. Pabianiczanin czuje się dobrze, nie wymaga hospitalizacji. Pisaliśmy również o starszym mężczyźnie z Konstantynowa Łódzkiego, ale okazało się, że choć zameldowany w naszym powiecie, to jest pensjonariuszem DPS w powiecie opoczyńskim, więc już nie jest w naszej statystyce.

17 kwietnia okazało się, że koronawirus zaatakował starszą panią, którą zaopiekowała się rodzina z naszego miasta. COVID-19 wykryto u niej przypadkowo, była przygotowywana do zabiegu w łódzkim szpitalu. Chora przechodzi infekcję łagodnie, przebywa w warunkach izolacji domowej (CZYTAJ TUTAJ).

9 kwietnia u trojga mieszkańców badania laboratoryjne potwierdziły obecność koronawirusa (CZYTAJ TUTAJ). Już są zdrowe (dwa badania wykazały ujemny wynik). Do zdrowia wróciły też pozostałe osoby (Lutomiersk, Konstantynów Łódzki).

Na terenie miasta i powiatu (łącznie) choruje obecnie 5 osób (wszystkie w Pabianicach). Kwarantanna – 103.