KOMUNIKACJA

Tu się dużo zmieni. Bezpieczniej na Waltera-Jankego [MAPKA]

Najpierw pojawią się azyle, potem pasy akustyczne. Jeśli dostaniemy dofinansowanie – aktywne przejścia dla pieszych.

Z policyjnej statystyki wynika, że w 2018 na Waltera-Jankego doszło do sześciu kolizji i trzech wypadków (trzy osoby ranne); wystawiono również 52 mandaty karne za przekroczenie prędkości. Na brawurę kierowców i niebezpieczne przechodzenie przez jezdnię w rejonie Smugowej zwracają uwagę również mieszkańcy osiedla, dlatego ratusz postanowił działać.

Nowe rozwiązania w porozumieniu z policją i strażą miejską przygotował Zarząd Dróg Miejskich (projekt zmian zatwierdziła komisja bezpieczeństwa i porządku przy Starostwie Powiatowym). W rejonie skrzyżowania Smugowa – Waltera-Jankego 58 (od „Biedronki” do kościoła Trójcy Przenajświętszej) zaplanowano:

• budowę azyli drogowych (wysepek) na pasie jezdni, które wymuszą spowolnienie prędkości w newralgicznych miejscach, przed przejściami dla pieszych,

• montaż pasów akustycznych pomiędzy przejściami szczególnie uczęszczanymi przez dzieci (w rejonie mieści się SP 3 i PM 13).

Dodatkowo na Waltera-Jankego w rejonie Smugowej mogłyby powstać pierwsze w Pabianicach dwa aktywne przejścia dla pieszych. To system zawierający elementy odblaskowe, czujniki ruchu i lampy ostrzegawcze, który umożliwia bezpieczne przejście przez jezdnię, bo informuje kierowcę o zbliżaniu się przechodnia i pozwala na wyhamowanie przed przejściem dla pieszych. Koszt budowy – 114.300 zł (ZDM złożył wniosek o 100 tys. zł dofinansowania do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego).

Nowe rozwiązania ZDM wprowadzi w tym roku etapami, począwszy od ustawienia w maju azyli drogowych.

ZOBACZ MAPKĘ


Jeden komentarz do “Tu się dużo zmieni. Bezpieczniej na Waltera-Jankego [MAPKA]

  1. Wszystko fajnie, ale nawierzchnia zapewne nie zostanie zmieniona, a co za tym idzie, uskoki i dziurawa droga zostanie…

Comments are closed.