KOMUNIKACJA ROZRYWKA

Tutaj jakiś czas nie wjedziecie. Mieszkańcy nie zaparkują. Powstaje film

Akson Studio informuje, iż w dniach 06 – 16 września w związku z realizacją zdjęć do filmu historycznego  „Pogrom 1905. Miłość i hańba” w rejonie ul. Bóźniczej, Kościelnej, Poprzecznej, Szewskiej, Piotra Skargi, Sobieskiego, Warszawskiej wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu. Jednocześnie producent zaprasza pabianiczan do wzięcia udziału w castingu dla statystów.

W dniach 06-16.09. na wyżej wymienionych ulicach wprowadzone zostaną ograniczenia w parkowaniu samochodów. W dniach 11- 16.09 ulica Kościelna, Bóźniczna, Szewska, Poprzeczna zostaną wyłączone z ruchu samochodowego, a komunikacja miejska pojedzie zmienionymi trasami. Realizacja zdjęć ulicach planowana jest w dniach 13 – 14.09.

Od 06.09 w związku z realizacją zdjęć, na płycie Starego Rynku zostanie utworzony parking zastępczy dla mieszkańców powyższych ulic.
Będziemy bardzo wdzięczni za dostosowanie się do wprowadzonej zmiany organizacji ruchu. Z uwagi na historyczny charakter naszego projektu, pozostawienie współczesnych samochodów w obrębie planu zdjęciowego uniemożliwi realizację zdjęć. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. Liczymy na Państwa pomoc i życzliwość. Z góry dziękujemy za współpracę – mówi Karolina Zielonka z Akson Studio. I dodaje: – Jednocześnie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w castingu dla statystów, który odbędzie się 8 września 9:00 – 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Kościuszki 14 w Pabianicach 

Tak filmowcy zapraszają na plan: “Będziecie mogli się przyjrzeć z bliska sztuczkom scenograficznym, będziecie mogli z bliska zobaczyć znakomitych polskich aktorów (i tych, którzy staną się popularni dzięki temu filmowi). 13,14 i 15 września to trzy dni, kiedy będziecie mogli (cytując jednego z wrocławskich statystów) dobrze się pobawić, najeść i jeszcze za to zapłacą. Stawki za dzień zdjęciowy zaczynają się od kwoty 120 zł (brutto) i mogą wzrosnąć (zależy od czasu pracy, zadania do wykonania, pory zdjęć) plus 50 zł za przymiarki. Przed zdjęciami będą organizowane przymiarki, na których każdego z zaproszonych na zdjęcia przebierzemy w kostiumy z tamtej epoki. W tym kostiumie będziecie występować na planie filmu “Pogrom 1905. Miłość i hańba””.

Zainteresowani proszeni są o wypełnienie formularza TUTAJ.  Zgłoszenia można wysyłać również mailem na adres: casting.lodz@studioabm.com.pl.

Co to za film?

Obraz dla TVP „Pogrom 1905. Miłość ​i hańba” reżyseruje Michał Rogalski („Ciotka Hitlera”, „Czas honoru”, „Wojenne dziewczyny”, „Stulecie Winnych”). W rolach głównych: Sonia Mietielica, Monika Krzywkowska i Piotr Nerlewski.

Kadr z filmu “Pogrom 1905”. Fot. Ola Grochowska

Film przedstawia historię Polski i Polaków pod rosyjskimi zaborami, zwłaszcza losy niezwykłych kobiet, które w świetle rewolucyjnych nastrojów i burzliwych wydarzeń pragną zmienić swoje dotychczasowe życie. ​

„Pogrom 1905. Miłość i hańba” rozpoczyna scena wybuchu bomby podłożonej przez młodego rewolucjonistę. Rosyjskie represje przybliżają Polaków coraz bardziej do zrywu niepodległościowego. Sytuacja jest tak napięta, że szef carskiej Ochrany postanawia przekierować uwagę tłumu na inny tor, prowokując w mieście zamieszki na tle obyczajowym.​
Zdjęcia do filmu „Pogrom 1905. Miłość i hańba” –  Łódź, Poznań, Sosnowiec, Modlin, Pabianice, Radom, Warszawie i okolice.