FAKTY

Tutaj też będzie szlaban

Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa przymierza się do zamontowania szlabanu przy ryneczku na Bugaju.

Trwa modernizacja targowiska. Prace podzielono na 5 etapów, wykonano już dwa. Powstał parking od ulicy Nawrockiego na około 50 miejsc oraz 32 zadaszone stanowiska handlowe i kontener z toaletami. Jednym z kolejnych kroków będzie montaż szlabanu przy bloku nr 11 na „Grota” Roweckiego 21 (za “Kurczaczkiem” i kioskiem):

– Szlaban montujemy po to, by na teren przy bloku nie wjeżdżali handlujący, by był dostępny tylko dla mieszkańców. Szlaban będzie opuszczony – lokatorzy dostaną specjalne piloty. Urządzenie będzie reagowało także na sygnały służb ratowniczych – informuje Sławomir Urbańczyk z PSM.

Ponadto blok nr 11 zostanie oddzielony pasem zieleni (z elementami małej architektury) od targowiska. Dla mieszkańców powstaną także nowe miejsca postojowe utwardzone kostką.

***

O przebudowę ryneczku apelowali mieszkańcy i kupcy. We wrześniu 2015 roku PSM zbierała propozycje oczekiwanych przez nich inwestycji i remontów. Chodziło o poprawienie estetyki i funkcjonalności ryneczku przy „Grota” – wśród postulatów znalazło się m.in. zadbanie o otoczenie wokół targowiska, odwodnienie,  utwardzenie płyty i przeorganizowanie targowiska w taki sposób, aby nie było ono uciążliwe dla mieszkańców.


SPRAW SOBIE T-SHIRT Z TRAMWAJEM “41”
Tagi: