ROZRYWKA

Tylko do końca czerwca można oglądać tę rzeźbę u nas

Nietypowa kompozycja, prezentowana w parkowym stawie, powróci do artysty.

To już ostatnie dni rocznej wystawy rzeźby Tomasza Koclęgi w Pabianicach. Wystawę można oglądać do 30 czerwca w Europejskim Parku Rzeźby przy ul. Grota Roweckiego 8a.

Rzeźba powstała w 2018 roku i eksponowana była wcześniej w Parku na Zamku w Mosznie. W Europejskim Parku Rzeźby można ją podziwiać od czerwca 2019 roku. Przedstawia stylizowaną głowę ludzką, sprawiającą wrażenie do połowy zatopionej w wodzie. Autor za jej pośrednictwem nawiązuje do relacji człowieka z naturą. Jest to główny motyw twórczości artysty.

Tomasz Koclęga aktualnie pracuje na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zajmuje się głównie rzeźbą plenerową i posiada w swym dorobku liczne rzeźby zainstalowane na stałe w przestrzeniach publicznych w USA, Republice Czeskiej, na Litwie i w Polsce.

Artysta zrealizował ponad 30 wystaw indywidualnych oraz brał udział w ponad 60 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

„Refleksja” to kolejna praca artysty, która pojawiła się Europejskim Parku Rzeźby. Od 2012 roku w parku można podziwiać kompozycję dwóch potężnych, bezgłowych postaci obejmujących drzewa pod tytułem „Wtuleni”, która w sierpniu ubiegłego roku poddana została gruntownej renowacji.

Park udostępniany jest odwiedzającym bezpłatnie siedem dni w tygodniu.