zmiany_remont linii 41
KOMUNIKACJA

Tymczasowa organizacja ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej [SZCZEGÓŁY]

od 19 kwietnia zamknięta będzie ul. Warszawska, pomiędzy ul. Sikorskiego a Kapliczną.  Stąd konieczność zmiany organizacji ruchu i funkcjonowania komunikacji miejskiej.
Tymczasowa organizacja ruchu

Wdrażana od 19 kwietnia tymczasowa organizacja ruchu polegała będzie na zamknięciu ulicy na całej jej szerokości z możliwością dojazdu do posesji, zachowaniem dojazdów gospodarczych, jak i zapewnieniem dojazdu wszelkim służbom. Na wskazanym odcinku będzie bezwzględny zakaz parkowania pojazdów pod groźbą odholowania. Wykonawca w ramach swoich możliwości będzie starał się zapewnić dojazd do posesji. Roboty na tym odcinku będą prowadzone w pełnym zakresie szerokości jezdni.

Komunikacja miejska

-Nieczynne będą przystanki: Warszawska / Sikorskiego, Warszawska / Konstantynowska (obydwa w stronę dworca PKP) oraz Warszawska / 3 Maja (w stronę Rzgowa i Łodzi)
-Autobusy linii 3 z Dworca PKP pojadą bez zmian do ul. 20 Stycznia, następnie zostaną skierowane objazdem ulicami: ks. Piotra Skargi i Bóźniczną do Konstantynowskiej, dalej stałą trasą do Sikorskiego. Zaplanowano przystanek dodatkowy na ul. Konstantynowskiej za ul. Warszawską. Zmiana trasy dotyczy tylko podanego kierunku.
-Autobusy linii 4 i 6 oraz weekendowe kursy linii D z Waltera-Jankego pojadą stałą trasą do ul. 20 Stycznia, dalej objazdem ulicami: ks. Piotra Skargi i Bóźniczną do Warszawskiej, następnie bez zmian. Autobusy te zatrzymają się dodatkowo na przystanku Warszawska / Poprzeczna. Objazd obowiązuje tylko w podanym kierunku.
-Autobusy linii T i Z41 z dworca PKP pojadą bez zmian do Starego Rynku, dalej objazdem ulicami: Warszawską, Konstantynowską, Partyzancką i Sikorskiego do Warszawskiej, następnie stałymi trasami do Rzgowa i Łodzi. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje również w przeciwnym kierunku.
-Przystanki dodatkowe dla linii T i Z41: w kierunku Łodzi i Rzgowa: Konstantynowska, Konstantynowska / Partyzancka, Sikorskiego / PZTT;
w kierunku dworca PKP: Sikorskiego / Warszawska, Sikorskiego / Partyzancka, Konstantynowska / Konopna, Konstantynowska / Warszawska.

Ponadto, od 19 kwietnia autobusy linii T jadące w kierunku Rzgowa i Guzewa będą zatrzymywały się w centrum na przystanku Zamkowa / Kilińskiego zamiast na przystanku Zamkowa / Kościuszki.

Drobne zmiany dotyczą także rozkładów jazdy linii 5 i 7 na dni powszednie. Od 19 kwietnia zlikwidowany zostanie kurs linii 7 o godz. 9.30 z Waltera-Jankego do zajezdni MZK, w zamian realizowany będzie kurs linii 5 o godz. 9.35 z Waltera-Jankego do dworca PKP.