ROZRYWKA

Uczniowie SP17 ubrali Cichopek i Muchę w stroje z elektrośmieci

Podczas nietypowych warsztatów uczniowie SP nr 17 stworzyli kolekcję z elektroodpadów, która wczoraj zrobiła furorę w Warszawie.

„Moda na recykling” to ogólnopolski projekt edukacyjno-ekologiczny realizowany przez Europejską Platformę Recyklingu we współpracy z projektantką Anną Kubisz.

SP 17 wzięła udział w  warsztatach jako jedna z 8 szkół w Polsce. Chodziło o uświadomienie, czym jest recykling, jak prawidłowo segregować odpady i dbać o środowisko.

Aluminiowe opakowania do telewizorów, płytki komputerowe, kable zasilające do serwerów czy klawiatury pilotów – takich elektroodpadów użyli uczniowie SP 17 przy tworzeniu wyjątkowych kreacji.

Wymyślone ubrania i dodatki podziwiała publiczność  finałowego pokazu mody recyklingowej, który wczoraj odbył się w Warszawie.

Katarzyna Cichopek i prezenterka Paulina Sykut-Jeżyna wystąpiły w kreacjach zaprojektowanych przez uczniów naszej “siedemnastki”. W stroju made in Pabianice sesję zdjęciową miała Anna Mucha. Pabianicka kreacja została wybrana do wylicytowania na aukcji internetowej.

Wczorajszą galę poprowadzili Conrado Moreno i Maja Frykowska, a gwiazdą muzyczną była Magda Bereda.
Stroje prezentowały także: Ida Nowakowska, Tamara Gonzalez Perea, Monika Richardson, Marcela Leszczak, Olga Borys, Anna Zejdler, Anna Powierza, Magda Bereda i Maja Frykowska.

Zdjęcia z gali niżej

Obejrzyj artystów z SP 17 przy pracy. Zdjęcia w tekście.

Elektrośmieci dostały drugie życie