FAKTY

Udało się uratować Adasia! Rodzice dziękują za każdy odruch serca

Poinformowali na Facebooku, że synek pokonał niezwykle agresywnego raka. Pabianiczanie w różny sposób wspierali chłopca w walce z okrutną chorobą.

W styczniu ub. roku pabianiczanie dowiedzieli się, że 3-letni Adaś Maślanka z grupy “Ptysie” Przedszkola Miejskiego 11 zachorował na neuroblastomę – złośliwy i bardzo niebezpieczny nowotwór wieku dziecięcego. Spory guz umiejscowił się w klatce piersiowej i szyi chłopczyka. Lekarze natychmiast podjęli decyzję o chemioterapii, następnie wycięciu guza, przeszczepie komórek macierzystych, wreszcie- immunoterapii.

Pabianiczanie od początku wspierali Adasia. Potrzebna była krew, pieniądze. Szybko rozpoczęły się zbiórki i akcje charytatywne.

Batalia o zdrowie zakończyła się sukcesem. Rodzice chłopca napisali na Facebooku: “Chcemy ogłosić całemu światu, że wszystko wskazuje na to, ìż Nasz Adaś jest ZDROWY. Badania wykazały, że pokonaliśmy tę okrutną chorobę!!!!!!!! Adaś musi być oczywiście systematycznie badany, a Jego stan zdrowia kontrolowany, ale koszmar się skończył i wracamy powoli do normalnego, radosnego życia”.

Podziękowali też za każdy odruch serca: “Nasi Kochani, byliście z nami od samego początku tej ciężkiej drogi. Czasami bywało lżej, gdy na buzi naszego Synka Adasia zagościł uśmiech, ale bywały i takie dni i momenty, że nikt nie umiał powiedzieć co będzie dalej, czy Mały Wielki Wojownik da radę i przezwycięży ta okropną chorobę… Ale w takich chwilach Zawsze byliście z nami Wy Drodzy Byliście w radość i i smutku-ZAWSZE!!!!! Dziękujemy Wam za to serdecznie za wszystkie trzymane kciuki, życzliwe słowa i wiarę w to, że będzie dobrze”.

Oto nasze teksty o Adasiu:

Pilnie potrzebna krew dla 3-letniego Adasia
3-letni Adaś jest ciężko chory. Czeka go najważniejsza walka
Dziesiątki chętnych, by oddać krew dla Adasia
Adaś walczy ze złośliwym nowotworem. Ruszyła zbiórka pieniędzy
Festyn i spektakl dla chorego 3-latka
Grubo ponad połowa potrzebnej kwoty na koncie. Adaś, jesteśmy z Tobą!
Adaś łapie formę. Czekamy na kolejny etap leczenia
Bezduszny złodziej ukradł puszkę z datkami dla Adasia
Operacja wycięcia guza zakończona powodzeniem!
Odważna rola Grzegorza Mackiewicza w przedstawieniu dla Adasia. Jak wypadli inni? [ZDJĘCIA, VIDEO]

• Przedostatni krok w walce z neuroblastomą