FAKTY

Udało się wyłonić wykonawcę przebudowy amfiteatru. To firma z Pabianic

Za ponad 2 miliony zł zostanie zrewitalizowana centralna część parku Wolności.

Za dokładnie 2 099 769,14 zł  firma SAWBUD z Pabianic zagospodaruje teren o powierzchni 1903 m kw. Zakres prac obejmie m.in. budowę widowni oraz przebudowę sceny, utwardzenie kostką brukową placu przed sceną i korony widowni, wykonanie trawników, poszerzenie drogi dojazdowej do sceny, przebudowę instalacji energetycznej ze zmianą lokalizacji lamp oświetleniowych, zakup i montaż plastikowych siedzisk na widowni, montaż elementów małej architektury. Na trybunach będzie 826 stałych siedzisk z możliwością dostawienia siedzisk tymczasowych na terenie między sceną a trybunami. Scena zostanie powiększona.

W zakończonym właśnie przetargu wystartowała także firma z Łodzi, proponując kwotę 2 192 634,04 zł. Było to drugie postępowanie. Pierwszego przetargu nie udało się rozstrzygnąć – jedyną ofertę odrzucono (nie została opatrzona właściwym podpisem).

Od momentu podpisania umowy wykonawca ma rok na realizacje zadania. Ostatnio SAWBUD zajmował się m.in. termomodernizacja bloków PSM.

Pieniądze na przebudowę amfiteatru pochodzą z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych ( z pierwszego rozdania na podstawie algorytmu opartego na poziomie inwestycji w mieście).

Przypomnijmy, że postępuje realizacja innych przedsięwzięć, także realizowanych z RFIL. Wykonawca hali sportowej przy SP 13 opracowuje dokumentację projektową i przygotowuje się do prac rozbiórkowych. W tym tygodniu wykonawca wystąpi o pozwolenia na budowę bieżni na MOSiR, a na teren centrum sportów wodnych na Lewitynie, gdzie powstanie szkutnia, wjechał właśnie ciężki sprzęt (TUTAJ wszystkie zadania wybrane przez miasto)

Orlik gotowy, można grać. Na teren przyszłej szkutni wjechał ciężki sprzęt