FAKTY

Udało się zebrać pieniądze na specjalne łóżko dla nieuleczalnie chorej Milenki z Pabianic

  1. Fundacja Dziecięca Fantazja poinformowała nas o zakupie rehabilitacyjnego specjalistycznego łóżka dla Milenki Malinowskiej. Udało się zebrać na ten cel 3 415 zł, co wystarczyło na zakup sprzętu dla czterolatki.

O marzeniu nieuleczalnie chorej dziewczynki i jej rodziców poinformowaliśmy na początku maja. Wielofunkcyjne łóżeczko ułatwia codzienną opiekę nad córeczką.

Przypomnijmy, pabianiczanka urodziła z się z bardzo rzadkim, uwarunkowanym genetycznie, postępującym schorzeniem – chorobą Niemann Pick, zwaną też „dziecięcym alzheimerem”. Choroba ta powoduje odkładanie się lipidów w narządach wewnętrznych takich jak śledziona, wątroba, płuca, a przede wszystkim mózg, co prowadzi do ich uszkodzenia. Dziewczynka stopniowo traci wszystkie podstawowe umiejętności, jakie wcześniej nabyła. Milenka nie chodzi, nie mówi, przestaje jeść. Schorzenie jest właściwie nieuleczalne i prowadzi do śmierci. Istnieją jedynie leki spowalniające rozwój choroby, są jednak bardzo drogie i nierefundowane.

Dzięki wsparciu wielu osób o wielkich sercach w pokoju Milenki stanęło wymarzone łóżeczko. Dzięki niemu dziewczynka może wygodnie odpoczywać, a jej podnoszenie czy codzienna toaleta są o wiele łatwiejsze.