FAKTY

Ukradł kasetkę z pieniędzmi. Szybko wpadł w ręce policji

Pabianiccy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży kasetki z pieniędzmi z punktu gastronomicznego w centrum Pabianic. 36-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

7 lipca, w godzinach popołudniowych, z lokalu gastronomicznego w centrum miasta zginęła metalowa kasetka z pieniędzmi. O sprawie został powiadomiony dyżurny pabianickiej policji. Już po kilku minutach na miejscu pojawili się dzielnicowi. Dokładnie przeanalizowali zebrany materiał i sprawdzili monitoring z pobliskich budynków. Na tej podstawie szybko wytypowali sprawcę.

Jeszcze tego samego dnia policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 36-letniego pabianiczanina. Okazało się, że mężczyzna przyjechał pod lokal samochodem pracodawcy. Wykorzystując nieuwagę kelnerki ukradł metalową kasetkę, a wraz z nią kilkaset złotych. Podczas przeszukania w mieszkaniu podejrzanego funkcjonariusze znaleźli część skradzionych pieniędzy.

Mieszkaniec Pabianic usłyszał zarzut kradzieży i dodatkowo zarzut prowadzenia pojazdu mimo orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.