FAKTY

Ukradł ogromne kamienie z lasu

Kamienie leżały przy leśnej drodze w pobliskiej Baryczy. Zostały podarowane rowerzystom na rozbudowę trasy. Jeden z nich ważył ponad dwie tony – o sprawie napisał dziś portal tvn24.pl. Sprawa zakończyła się odzyskaniem łupu.

Marta Stradomska z Trasy XC Rokitnica powiedziała dziennikarzowi, że kamienie podarowała osoba “o dobrym sercu”, której zależało na rozbudowie trasy rowerowej. Miały one być kolejną przeszkodą dla osób, które trenują kolarstwo górskie. Działaczka dodała, że przywiezienie ich na miejsce nie było wcale łatwe. Trzeba było użyć samochodu z dźwigiem hydraulicznym. Sprawca prawdopodobnie wywiózł je traktorem z ładowaczem czołowym.

Społecznicy zgłosili sprawę dzielnicowemu z Dobronia i zapowiedzieli skierowanie oficjalnego zgłoszenia do pabianickiej KPP.

Po nagłośnieniu sprawy szybko znalazł się winowajca, o czym można przeczytać na stronie FB. “Zgłosił się do nas rolnik z okolicznej wsi, który powiedział, że zabrał kamienie sądząc, że pozostawiło je nadleśnictwo po wycince” czytamy.

 

(Foto: FB/ Trasa XC Rokitnica)