FAKTY

Ukradli auto. Złapali ich dzielnicowi

Dzielnicowi z pabianickiej komendy zatrzymali pięciu mężczyzn mających związek z kradzieżą volkswagena golfa z terenu miasta. Mundurowi w trakcie przeszukania mieszkania dwóch z nich zabezpieczyli blisko 70 gramów odurzającego suszu roślinnego.

25 sierpnia po godzinie 13.00 pabianiccy dzielnicowi otrzymali od dyżurnego jednostki informację, że z terenu miasta kilka minut wcześniej został skradziony samochód volkswagen golf. Jadąc ulicą Piłsudskiego policjanci zauważyli jadący z przeciwnego kierunku skradziony pojazd. Natychmiast ruszyli w pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Już po kilku minutach zatrzymali volkswagena. W pojeździe było pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 23 lat. Nie potrafili logicznie wyjaśnić zdarzenia. 22 i 23 -letni mieszkańcy Pabianic usłyszeli zarzuty kradzieży pojazdu. Podczas przeszukania w mieszkaniach dwóch pozostałych mężczyzn w wieku  20 i 23 lat, funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny o łącznej wadze ponad 70 gramów. Zabezpieczone środki będą poddane badaniom laboratoryjnym.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie środków odurzających kara do 3 lat więzienia.