FAKTY

Ukradli samochód i spowodowali kolizję na podwójnym gazie

  • Pabianiccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców podejrzanych o kradzież dostawczego volkswagena.
  • Okazało się, że jeden ze sprawców prowadził pojazd na podwójnym „gazie” i spowodował kolizję drogową.
  • Obaj usłyszeli już zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za jazdę w stanie nietrzeźwości –  do 2 lat więzienia.

23 lipca przed południem  policjanci zostali wezwani do kolizji drogowej na skrzyżowaniu przy ulicy 20-go stycznia. Na jezdni stał dostawczy volkswagen, którego kierowca uderzył w przydrożny słup. W pojeździe nikogo nie było. Już kilkanaście minut od zdarzenia, na podstawie informacji od świadków, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn wcześniej podróżujących busem. 32 i 52- latek byli nietrzeźwi, mieli w organizmach ponad 2 promile alkoholu każdy.

Szybko okazało się, że pabianiczanie ukradli zaparkowanego na terenie firmy, w której pracowali, dostawczego volkswagena. Nie ujechali jednak zbyt daleko bo uderzyli w przydrożny słup i tam zakończyła się ich przejażdżka. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a 52-latek dodatkowo zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, co zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.