PORADNIK

Umów wizytę w urzędzie skarbowym – nowa usługa

 • Od 16 listopada 2020 r. usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” i nowy model obsługi podatników jest już dostępny w całym kraju.
• Załatwienie sprawy podczas bezpośredniej wizyty w urzędzie będzie możliwe po jej wcześniejszym umówieniu.
• Zwiększy to bezpieczeństwo podatników i komfort przy załatwianiu spraw.

Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa, nowa usługa, dzięki której można zarezerwować spotkanie w urzędzie, zaczęła działać w całym kraju.

Wiele spraw można załatwiać online. Jeśli jednak jest konieczna wizyta w skarbówce, należy umawiać się z wyprzedzeniem, korzystając z nowej usługi lub telefonicznie.

Jak się umówić na wizytę?

W województwie łódzkim już od dzisiaj podatnicy mają dostęp do formularza online, za pomocą którego mogą umówić wizytę na terminy od 17 listopada włącznie. Wizytę można umówić:

  • przez internet – możesz skorzystać z elektronicznego formularza dostępnego na stronie podatki.gov.pl lub swojego urzędu skarbowego
  • telefonicznie – numery telefonów sprawdzisz na stronie www swojego urzędu skarbowego.
Inne sposoby załatwiania spraw online

Skarbówka niezmiennie zachęca do dalszego korzystania z dotychczasowych zdalnych form załatwiania spraw w urzędach skarbowych. Oprócz infolinii Krajowej Informacji Skarbowej i możliwości załatwienia swoich spraw podatkowych przez strony podatki.gov.pl i biznes.gov.pl, dostępne są też specjalne numery telefonów w urzędach skarbowych. Można je znaleźć na stronie internetowej urzędu w zakładce kontakt.