FAKTY

Umowa na dokończenie budowy szaletu podpisana. Kto podjął się tego zadania?

Po wielu perypetiach do długo wyczekiwanego szaletu można będzie  wejść wkrótce za potrzebą.

Po dwóch nieudanych przetargach (nikt się nie zgłosił) Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął poszukiwanie wykonawcy przebudowy i rozbudowy szaletu przy ulicy Południowej w tzw. trybie z wolnej ręki.  Udało się. Budynkiem przy targowisku zajmie się PPHU “Bud-Had” Antoniego Jędraszka.

Wczoraj umowa została podpisana. Inwestycja ma zostać zakończona do końca roku za 300 tys. złotych brutto – mówi Andrzej Barański, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Trzeba wykonać m.in.: ścianki działowe, tynki i okładziny, posadzki, stolarkę okienną, kanalizację sanitarną, elektryczną, wodociągową, zainstalować gaz, uzupełnić ogrodzenie, pokryć dach. ZDM postawił też dodatkowy warunek. Wymaga, aby “armatura sanitarna i wyposażenie sanitariatów przeznaczona/przystosowana była do instalacji w obiektach o wysokim ryzyku dewastacji (wandalo i kradzieżoodporna)”.

Historia szaletu

Ostatnie nieudane przetargi były jedynie zwieńczeniem nieustającego pasma porażek. Przypomnijmy, kupcy na szalet wraz z pomieszczeniem gospodarczym i socjalnym czekają od 2009 roku, niedawno obchodziliśmy “szaletowy jubileusz”, a wielu pabianiczan zwątpiło w dokończenie inwestycji. Teraz jest szansa na toaletę z prawdziwego zdarzenia oraz zaprzestanie płacenia za wynajem kontenera, mieszczącego się na terenie rynku. Za miesięczny wynajem ZDM płaci 1200 zł, a to oznacza, że w ciągu 11 lat na ten cel poszło dokładnie 186.400 zł!

Więcej o historii walki o szalet TUTAJ.