FAKTY

Umówili się. Pierwszaki świadkami [VIDEO]

Za rok podstawówka w Chechle będzie jak nowa, powstanie też sala gimnastyczna oraz przedszkole.

Szkoła Podstawowa w Chechle Drugim zamienia się w wielki plac budowy. 18 sierpnia została podpisana umowa na termomodernizację, a wczoraj (4 września) na akademii z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego – na budowę sali gimnastycznej i przedszkola.

– Biorę szczególnie pierwszaków na świadków – powiedział wójt Gminy Dobroń Robert Jarzębak tuż przed podpisaniem umowy z Markiem Osendowskim.

Tak będzie wyglądała podstawówka po remoncie:

Umowa zawarta z Polską Spółką Energetyczną opiewa na niecałe 9,4 mln. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie 6 mln zł. Inwestycja obejmuje budowę budynku pasywnego, czyli o bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię do celów grzewczych. Mieściło się w nim będzie dwuoddziałowe przedszkole oraz sala gimnastyczna. Pojawi się boisko wielofunkcyjne i cztery sale na próby taneczne, ćwiczenia korekcyjne, aerobik i edukację sportową.

Energia w trakcie eksploatacji obiektów pozyskiwana będzie z pasywnych źródeł ciepła (użytkownicy, urządzenia elektryczne, ciepło słoneczne, ciepło odzyskane z wentylacji). Termomodernizacja zakończy się w sierpniu 2018. Dwa miesiące później gotowe będą  przedszkole i sala gimnastyczna.

Obejrzyj minirelację z nietypowego rozpoczęcia roku:

O tym, że do Dobronia trafią spore unijne pieniądze na kilkanaście przedsięwzięć, informowaliśmy w grudniu ub. roku – CZYTAJ TUTAJ. Chodzi o fundusze unijne w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Do dobrońskich projektów wartych ok. 30 mln zł UE dopłaci ponad połowę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *