FAKTY

Umówili się. Pierwszaki świadkami [VIDEO]

Za rok podstawówka w Chechle będzie jak nowa, powstanie też sala gimnastyczna oraz przedszkole.

Szkoła Podstawowa w Chechle Drugim zamienia się w wielki plac budowy. 18 sierpnia została podpisana umowa na termomodernizację, a wczoraj (4 września) na akademii z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego – na budowę sali gimnastycznej i przedszkola.

– Biorę szczególnie pierwszaków na świadków – powiedział wójt Gminy Dobroń Robert Jarzębak tuż przed podpisaniem umowy z Markiem Osendowskim.

Tak będzie wyglądała podstawówka po remoncie:

Umowa zawarta z Polską Spółką Energetyczną opiewa na niecałe 9,4 mln. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie 6 mln zł. Inwestycja obejmuje budowę budynku pasywnego, czyli o bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię do celów grzewczych. Mieściło się w nim będzie dwuoddziałowe przedszkole oraz sala gimnastyczna. Pojawi się boisko wielofunkcyjne i cztery sale na próby taneczne, ćwiczenia korekcyjne, aerobik i edukację sportową.

Energia w trakcie eksploatacji obiektów pozyskiwana będzie z pasywnych źródeł ciepła (użytkownicy, urządzenia elektryczne, ciepło słoneczne, ciepło odzyskane z wentylacji). Termomodernizacja zakończy się w sierpniu 2018. Dwa miesiące później gotowe będą  przedszkole i sala gimnastyczna.

Obejrzyj minirelację z nietypowego rozpoczęcia roku:

O tym, że do Dobronia trafią spore unijne pieniądze na kilkanaście przedsięwzięć, informowaliśmy w grudniu ub. roku – CZYTAJ TUTAJ. Chodzi o fundusze unijne w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Do dobrońskich projektów wartych ok. 30 mln zł UE dopłaci ponad połowę.