FAKTY

Urlopuje, ale nic nie kosztuje

Była prezes szpitala ponownie przedłużyła bezpłatny urlop na stanowisku w ratuszu.

Przypomnijmy, że Dominika Konopacka przestała kierować Pabianickim Centrum Medycznym w połowie 2015 roku (powodem był ujemny wynik finansowy za 2014 rok – strata 158 tys. zł). Od 15 czerwca przebywała na zwolnieniu lekarskim – redakcja „PabiaNICE” ujawniła, że w tym czasie była na Florydzie.

Chorobowe skończyło się w grudniu 2015 (wtedy też ostatecznie ustał stosunek pracy z PCM), a Konopacka wciąż była zatrudniona w Urzędzie Miejskim na stanowisku radcy prawnego – tyle, że przebywała na urlopie bezpłatnym, który przedłużyła do końca 2016 roku. Czy stawiła się do pracy w styczniu?

Pani Dominika Konopacka przedłużyła urlop bezpłatny do końca 2017 roku. Urząd nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów – mówi Aneta Klimek, rzecznik ratusza.

Tagi:

Jeden komentarz do “Urlopuje, ale nic nie kosztuje

  1. Pani Dominika przedłużyła…ale urlop bezpłatny jest na wniosek pracownika i ktoś “mam na myśli konkretne nazwisko” go udzielił a wcale nie musiał…urząd nie ponosi żadnych kosztów, tak to prawda ale “kosztem” takowego urlopu jest zablokowanie etatu dla ewentualnej nowej osoby, czy jeśli nawet nie nowej to i tak blokada jest. Może się mylę ale taką posiadam wiedzę, jeśli jest inaczej to proszę o sprostowanie.

Comments are closed.