FAKTY

Urodziły się pierwsze dzieci z powiatowego programu in vitro

Na świat przyszedł chłopczyk i trzy dziewczynki.

Starostwo podzieliło się dzisiaj radosną informacją: “To zdecydowany sukces. Urodziły się dzieci, dzięki programowi, który funkcjonuje zaledwie od roku. Dla wielu par to jedyna szansa na powiększenie rodziny. Z programu mogą skorzystać mieszkające w powiecie pabianickim pary, które do tej pory bezskutecznie starały się o dziecko”.

Umowę na realizację programu “Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Powiatu Pabianickiego na lata 2019-2023” podpisano pod koniec maja ubiegłego roku (CZYTAJ TUTAJ). Zakłada on coroczne zabezpieczenie w budżecie Powiatu Pabianickiego kwoty 150 000 zł, co daje 750 000 zł na cały okres trwania programu i zakłada objęcie leczeniem co najmniej 25 par rocznie. Uczestnikom programu przysługuje możliwość dofinansowania do 3 prób zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w wysokości do 5 000 zł każda nie więcej jednak niż 80% kosztów całej procedury biotechnologicznej.

Przypomnijmy, że nie wszyscy mieszkańcy chcieli, aby program był realizowany ze środków publicznych. Zorganizowana została zbiórka podpisów (CZYTAJ TUTAJ), ale radni pod koniec stycznia br. odrzucili apel.