ROZRYWKA

„Urodzinowe” spotkanie z mieszkańcami

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wieczór poezji z pabianickim autorem.

Rafał Zięba tego dnia będzie obchodził 49-urodziny. To absolwent Instytutu Teorii Literatury, Teatru i Filmu UŁ, autor wierszy, esejów, tekstów teat­rolo­gicz­nych­ i przekładów literackich. Swoje teksty publikował na łamach wielu pism literackich i teatralnych (m.in. “Tygiel Kultury”, “Fraza”, “Portret”, “Awers”, “Krytyka Literacka”, “Dialog”, “Scena”. Wydał cztery tomiki wierszy. Jego utwory poetyckie znalazły się w kilku antologiach. Organizuje, wspó­łorg­anizuje i koordynuje festiwale teatralne; współpracował także z takimi festiwalami jak Łódzkie Spotkania Teatralne czy Spotkania Małych Teatrów “Słodkobłękity”. Jest wiceprezesem łódzkiego oddziału Związku Literatów Polskich, Towarzystwa “Tragos” oraz członkiem Rady Programowej Wydawnictwa “Kwadratura”. Od 2004 roku pracuje w Teatrze Nowym w Łodzi – obecnie pełni tam funkcję archiwisty.

Sam autor mówi, że bardziej niż sama poezja interesuje go namysł nad kulturą i historią kultury. Formę poetycką uważa za bardziej poręczną niż pisanie esejów z racji jej skrótowości i większej możliwości operowania metaforą, choć w niektórych wierszach stosuje parateksty, takie jak przypis, glosa lub komentarz.

Spotkanie z Rafałem Ziębą odbędzie się w najbliższy piątek (12 października) o godz. 18.00 w Galerii Ex Libris (ul. św. Jana 10).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *