FAKTY

Urząd zamknięty dla interesantów. Kolejni policjanci chorzy

W czasie weekendu przybyło 6 osób zakażonych koronawirusem.

W piątek napisaliśmy, że koronawirus dał o sobie znać nie tylko w Gminnym Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie, ale i samym urzędzie gminy. Zakażenie wykryto u pracownicy tej instytucji, a także u innego ksawerowianina.

W czasie weekendu okazało się, że chora jest także pracownica jednego z referatów. Dlatego cały 6-osobowy zespół przebywa na kwarantannie. Prócz wspomnianej pracownicy w ciągu ostatnich dwóch dni wynik dodatni testy wykazały u innej osoby z Ksawerowa.

Pisma mieszkańcy Gminy Ksawerów mają zostawiać w wystawionej na parterze urnie. Większość urzędników pracuje zdalnie. W budynku pojawiają się pojedynczy pracownicy. Urzędowy komunikat TUTAJ.

Wymazy zrobiły sobie też inne osoby.  Niewykluczone, że wobec wyników pozytywnych zwiększy się liczba zakażonych i objętych kwarantanną pracowników UGK .

Sanepid apeluje o to, by z objawami grypopodobnymi zgłaszać się do lekarza, a nie przychodzić do pracy.

– Bądźmy odpowiedzialni, nie zakażajmy innych – mówi Małgorzata Sumińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pabianicach.

Jaka sytuacja panuje w pabianickiej KPP?

Choruje już obecnie 11 pracowników komendy. W ciągu weekendu liczba zakażonych wzrosła o 3 (2 funkcjonariuszy i cywilny). O zachorowaniach na komendzie pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

W ciągu minionego weekendu zachorowała także 40- letnia pabianiczanka.

Obecnie na terenie powiatu pabianickiego chorują 22 osoby (1 w szpitalu). Od początku epidemii wystąpiły 94 przypadki (2 osoby zmarły).