FAKTY

Urzędnicy na rowery! Zobaczycie, jak się u nas jeździ…

Czy na własnej skórze sprawdzą wprowadzane przez siebie rozwiązania?

Kilka dni temu grupa urzędników z łódzkiego magistratu na zaproszenie rowerowej społeczności wzięła udział w „poglądowej wycieczce” – pedałowano m.in. po ścieżkach i drogach rowerowych, dużych skrzyżowaniach, innych newralgicznych punktach czy chodnikach, gdzie nakazano jazdę jednośladem. Wszystko po to, by osoby zza biurka zrozumiały rowerzystów.

W ślad za kolegami z Łodzi poszła społeczność „Rowerowe Pabianice”. Do Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego skierowali pismo z prośbą o wspólną przejażdżkę ulicami miasta. Zaproszenie ma charakter otwarty, dotyczy m.in. starosty, prezydenta, urzędników odpowiedzialnych za infrastrukturę drogową czy radnych z podkomisji ds. infrastruktury rowerowej.

Na razie nie ustalono konkretnego terminu takiego „rowerowego objazdu”, ale inicjatorzy chcieliby, by odbył się on jeszcze w tym roku.

„Głęboko wierzymy że osoby odpowiedzialne za drogi w naszym powiecie oraz mieście skorzystają z naszego zaproszenia, dzięki czemu będą miały możliwość w praktyce zapoznać się z ich stanem. Mamy nadzieję że dzięki doznaniom uzyskanym z takiej przejażdżki urzędnicy wyciągną odpowiednie wnioski i wyeliminują na obecnych drogach oraz na etapie planowania kolejnych inwestycji złe rozwiązania. Czekamy na odpowiedź” – czytamy na profilu FB Rowerowe Pabianice.