FAKTY KOMUNIKACJA

Urzędnicy sprawdzali rowerową infrastrukturę. Na dwóch kółkach

W praktyce poznali wprowadzane przez siebie rozwiązania.

Pod koniec października pisaliśmy o zaproszeniu, jakie społeczność „Rowerowe Pabianice” wystosowała do urzędników. Do Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego skierowali pismo z prośbą o wspólną przejażdżkę ulicami miasta – tak, by na własnej skórze przekonali się, z jakimi trudnościami na co dzień stykają się rowerzyści.

Do audytu infrastruktury rowerowej doszło dziś. Na dwóch kółkach odhaczyli się: prezydent Grzegorz Mackiewicz, przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Rąkowski, wiceprzewodniczący rady powiatu Arkadiusz Jaksa, radny powiatowy Łukasz Stencel, naczelnik Biura Rady Miejskiej Arkadiusz Bujacz oraz gościnnie prezes Fundacji Normalne Miasto „Fenomen” Hubert Barański.

„Trasa została dobrana tak, aby ukazać jak najwięcej mankamentów oraz mało funkcjonalnych rozwiązań, które często czynią »ścieżki« bezużytecznymi. Za nami wiele ciekawych spostrzeżeń, przemyśleń i zapewnienie o udziale w kolejnych podobnych przejażdżkach. Mamy nadzieję że takim działaniem przyczynimy się do tworzenia właściwych dróg rowerowych” – czytamy na profilu Rowerowe Pabianice.

(Fot. FB/Rowerowe Pabianice)