KOMUNIKACJA

Uwaga na utrudnienia w ruchu!

Prace na drodze wojewódzkiej i „eskpresówkach”.

Dziś rozpoczynają się roboty drogowe związane z przebudową ulicy Jutrzkowickiej na odcinku od ul. Świetlickiego do granicy z Bychlewem (droga wojewódzka nr 485) – pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zamknięta dla ruchu zostanie powoła szerokości jezdni na odcinku od posesji nr 84 do granicy miasta, wraz z przyległym odcinkiem o długości 100 m na terenie Bychlewa. Przebudowa rozpocznie się od prawej części jezdni, co spowoduje konieczność zamknięcia wlotów ulic Pogodnej i Gospodarczej. Ruch na tym odcinku będzie odbywał się wahadłowo.

Do odwołania zawieszone zostaną przystanki autobusowe Jutrzkowicka 129 i Jutrzkowicka 130. Granica strefy taryfowej dla linii 265 tymczasowo będzie wyznaczona na przystankach Bychlew 16 i Bychlew/szkoła.

Montaż bramownic na „eskpresówkach”

W związku z kolejnymi pracami na drogach ekspresowych S8 i S14 w obrębie węzła „Róża” (od wschodu, zachodu i północy) polegającymi na montażu bramownic, od dziś kierowcy muszą liczyć się z ograniczeniami w ruchu.  Najbardziej uciążliwe prace zostały zaplanowane na godziny nocne: z wtorku na środę, ze środy na czwartek i z czwartku na piątek (23-26.10).

Planowany etap prac, polegający na montażu bramownicy wraz z tablicą elektroniczną nad jezdnią, będzie wymagał dwukrotnego zatrzymania ruchu na każdej z jezdni, w godzinach między 22.00 i 24.00. Pierwsze zatrzymanie ruchu około 22.00 nie powinno trwać dłużej niż 5 minut, drugie, około godziny 23.00 może zająć 20-30 minut. Cykl ten będzie powtórzony każdej nocy.

Kierowcy muszą liczyć się z nieplanowanymi przerwami w podróży.