FAKTY

Uwaga, podszywają się pod schronisko dla bezdomnych

Na klatkach schodowych w pabianickich blokach i wieżowcach pojawił się apel o pomoc. Na wydruku czytamy:

„Komitet Społeczny »ZWYKŁA POMOC« prosi o przekazanie niepotrzebnych Państwu rzeczy: ubrania damskie, męskie i dziecięce (bluzki, sukienki, spodnie, buty, torebki, kurtki, bluzy, dresy, koce, pościele, ręczniki itp.), nie używane przez Państwa leki z terminem ważności, środki czystości oraz środki higieny osobistej”.

Niżej czytamy deklarację: „Pozyskane dary przekazujemy Schroniskom dla osób bezdomnych” – podbitą „pieczątką” łódzkiego schroniska im. św. brata Alberta. Nie dajcie się zwieść – to tylko ksero pieczątki. Zbiórka ma się odbyć jutro (30 listopada) o godz. 9 rano.

– Nie prowadzimy żadnej zbiórki na terenie Pabianic, odcinamy się od tego komunikatu – mówi nam Wielisława Rogalska, szefowa łódzkiego koła TPBA.

– Niedawno pabianicka Straż Miejska zbierała odzież dla naszych podopiecznych, ale ten plakat na pewno nie wyszedł od nas – dodaje Klaudiusz Majtka, prezes lokalnego oddziału organizacji.


2 komentarze do “Uwaga, podszywają się pod schronisko dla bezdomnych

  1. Chcemy się ustosunkować do tego postu. Zbiórka jest zgłoszona do MSWiA pod nr. KS/2987/2015. Posiadamy dokumenty darowizn, których ksero możemy udostępnić na Państwa życzenie. W dniu 01.12.2018r. (dzień po zbiórce) zawieźliśmy na ulicę Szczytową 11 w Łodzi 3 wielkie worki leków i środków czystości otrzymanych od Państwa w Pabianicach. Do schroniska trafiały również WÓZKI INWALIDZKIE, żywność. Często w przypadku np. świąt prowadzimy akcję przekazywania żywności do schroniska na ul. Szczytową 11. Pani Prezes nakazała nam usunięcie pieczątek z plakatów, po zbiórce w Pabianicach, ponieważ rozdzwoniły się telefony nt. nie odebranych worków (FAKT musieliśmy jechać na dwa razy). Oczywiście usuniemy tę pieczątkę, ale jednocześnie Pani Prezes nie wzbraniała się przed odbiorem darów (leków, środków czystości itp.). Zapraszamy do fb/alberciaki

  2. A co się dzieje z dziesiątkami a może i setkami kg odzieży, butów, toreb…? Brak info w wyjaśnieniu do posta. Z uwagi na sucesywne przekazywanie przeze mnie znacznej ilości w/w rzeczy chętnie zapoznam się z ksero przekazania/przyjęcia darowizn z bieżącego roku.

Comments are closed.