FAKTY PORADNIK

Uwaga, z tych numerów mogą do Was zadzwonić prawdziwi policjanci

Pabianiccy policjanci prowadzą telefoniczną weryfikację pokrzywdzonych przez oszustów.

Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi, prowadzi postępowanie z zawiadomienia złożonego przez mieszkankę Pabianic, przeciwko osobom podejrzanym o dokonanie licznych oszustw internetowych.

Sprawcy podszywali się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia zastrzeżonych informacji, zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem czy też nakłonienia ofiary do określonych działań. Posługiwali się określoną treścią wiadomości SMS, adresami www oraz nr telefonów komórkowych.

W związku z powyższym, w chwili obecnej prowadzona jest weryfikacja telefoniczna z wykorzystaniem telefonów służbowych o numerach: 47 8424386, 47 8424388, 47 8424323, podczas której funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach kierują pytania weryfikujące, celem potwierdzenie zaistnienia przestępstwa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach zaznaczają, że przedmiotowe postępowanie dotyczy wyłącznie ustalonych w sprawie osób pokrzywdzonych, które to powiązane są z numerami sprawczymi.

W przypadku wątpliwości co do autentyczności uzyskanego telefonu, osoby proszone są o kontakt z referentem postępowania st. sierż. Nikodem Kępa nr tel. 47 8424323 lub Naczelnikiem Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją podinsp. Agnieszką Morzyńską nr tel. 47 8424306.

(Źródło KPP Pabianice)