ROZRYWKA

VIII Powiatowy Konkurs Chemiczny

IMG_4620IMG_4619

 

 

 

 

26 kwietnia 2016  roku młodzi miłośnicy chemii z Powiatu Pabianickiego mieli okazję wykazać się swoją wiedzą. Tego dnia bowiem w Gimnazjum nr 1 w Pabianicach już po raz ósmy odbył się Powiatowy Konkurs Chemiczny przygotowany przez p. Barbarę Staszewską oraz p. Karolinę Wojciechowską – nauczycielki chemii tejże szkoły.

Uczniowie zmagali się z zadaniami dotyczącymi tlenków, wodorotlenków, kwasów i soli. W sumie każdy uczestnik rozwiązał piętnaście, jak się okazało w trakcie pisania, bardzo trudnych zadań. Do konkursu przystąpiło dwadzieścioro młodych chemików wyłonionych wcześniej w etapach szkolnych z sześciu gimnazjów Powiatu Pabianickiego: Gimnazjum im. św. Wincentego a’Paulo w Pabianicach, Gimnazjum nr 1 w Pabianicach , Gimnazjum nr 2 w Pabianicach, Gimnazjum nr 3 w Pabianicach, Gimnazjum w Dłutowie, Gimnazjum w Piątkowisku.

Po emocjach związanych z rozwiązywaniem zagadek chemicznych goście mogli odetchnąć, oglądając pokaz doświadczeń przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr 1 (pod opieką K. Wojciechowskiej).

A oto wyniki:
I miejsce – Aleksander Włodarczyk – Gimnazjum im. Wincentego a’Paulo w Pabianicach
II miejsce – Piotr Szymczak – Gimnazjum w Dłutowie, Eliza Adamczyk – Gimnazjum nr 3 w Pabianicach
III miejsce – Anna Broniecka – Gimnazjum im. Wincentego a’Paulo w Pabianicach