ROZRYWKA

W czasie epidemii nagrali swoją pierwszą piosenkę [VIDEO]

Grupa nastolatków po zdalnych lekcjach nie próżnowała. Uczniowie postanowili opowiedzieć o bólu istnienia.
Zespół “Pelzing” powstał niecały rok temu, ale to podczas epidemii Covid-19 powstał pierwszy singiel. Debiutancki utwór grupy 17- latków nosi intrygującą nawę “Masochist speech” i jest swojego rodzaju manifestem osoby pokrzywdzonej przez życie.
Nazwa grupy inspirowana jest Glennem Danzigiem, członkiem zespołów Danzig oraz Mistfits, których są fanami, zaś sama piosenka opowiada o cierpieniu i błędach i tym “jak często jesteśmy predestynowani do ich popełniania przez naszą ułomną ludzką naturę”. Stąd – jak dodają twórcy projektu – “taki brudny, awangardowy wręcz punkowy charakter piosenki”. Ich zamysłem było żeby zrobić coś o dojrzałym przesłaniu, a piosenka przez dość mocne brzmienie ma jeszcze bardziej umocnić funkcję ekspresywną przy odbiorze.
W “Masochist speech” słyszymy Mateusza Grzelika (wokal, perkusja, bas) i Jakuba Kosterę (partie gitarowe i mniejsze wokalne). To samorodne talenty – nie chodzili do szkoły muzycznej. Michał Nowakowski i Gabriel Zuber zajmują się marketingową stroną przedsięwzięcia. Na zdjęciu wykonanym przez kolegę Adriana Michalaka stoją od lewej: Gabriel Zuber, Jakub Kostera, Mateusz Grzelik, Michał Nowakowski.
To od Michała dowiedzieliśmy się o projekcie. Napisał: “Jestem Michał, mam 17 lat i w SP3 poznałem kolegów Kubę, Mateusza i Gabrysia. Chodziliśmy również do dawnego gimnazjum nr 3 (dzisiejsze SP16), wszyscy razem do klasy, cały czas trzymaliśmy się razem: Potem ich szkolne drogi rozeszły się. Michał obecnie jest uczniem I LO. Jakub ZS nr 2, Mateusz – 1 LO w Łodzi, Gabriel – także ZS nr 2.
Od kilku miesięcy pracujemy nad materiałem który mamy nadzieję że jeszcze w te wakacje ukaże się na pełnym albumie. Właśnie nagraliśmy nowa piosenkę wraz z klipem – zaznacza Jakub Kostera.
To właśnie Kuba jest autorem tekstu debiutanckiej piosenki, której refren brzmi:
“Smash my brain, let it
stain let it stain.
Smash my brain, cause
me pain cause me pain.”
Jego autorstwa jest także jeden z riffów oraz oprawa artystyczna. Nowa piosenka z teledyskiem ukaże się wraz z publikacją tego artykułu. Będzie nosiła nazwę “Humiliation Factory”. Będzie ją można znaleźć na youtube, a w niedługim czasie również na innych serwisach muzycznych.
Zapraszamy do wysłuchania “Masochist speech”

(Fot. Adrian Michalak)