FAKTY

W jednym z obwodów Biedroń pokonał Trzaskowskiego. Będziecie zaskoczeni

W 8 pabianickich komisjach obwodowych wygrał Trzaskowski (aż w 4 na Piaskach), w 21 zatriumfował Duda.  Podajemy ciekawe wyniki.
  • Najwięcej mieszkańców chciało głosować na obu głównych konkurentów w jednej z komisji w SP nr 3 (Duda – 723 głosów, a Trzaskowski – 655).
  • Trzaskowski wygrał w obu komisjach w I LO (ul. Moniuszki), w Przedszkolu Miejskim nr 14 (ul. Odrodzenia), w SP nr 2 (ul. Tkacka), w jednej z komisji SP nr 16 (ul. Warszawska), SDK Barak (ul. Bracka), PM nr 13 (ul. Mokra), OSP przy ul. Jutrzkowickiej.
  • Krzysztof Bosak swój osobisty pabianicki rekord ustanowił na 120 głosów. Z kolei rekord własny Szymona Hołowni padł w jednej z komisji w SP nr 3. Tu chciały na niego zagłosować 282 osoby. Robert Biedroń najwieksze poparcie uzyskał w w komisji na św. Jana (Powiatowa Hala Sportowa) oraz w SDK Barak przy ul. Brackej – po 59 głosów.
  • W jednej komisji Robert Biedroń pokonał Rafała Trzaskowskiego. Chodzi o zaknięty obwód na terenie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wiejskiej. 5 podopiecznych opowiedziało sie za Biedroniem, zaś 3 za Trzaskowskim. W DPS przy ul. Łaskiej panowie zremisowali 1:1.
  • Przypomnijmy: Andrzej Duda w Pabianicach pokonał Rafała Trzaskowskiego –  38,41 do 36,50%. W cały powiecie mamy wynik: 40,03 do 34, 21%  TUTAJ można sprawdzać szczegółowe wyniki w gminach wiejskich i miejskich z terenu powiatu (także z poszczególnych obwodów głosowania).
  • 5 lat temu w wyborach prezydenckich w Pabianicach frekwencja wyniosła 58, 12%. Obecnie 63, 81%