FAKTY

W mieszkaniu więził 7 kobiet. Wykorzystywał je seksualnie

Czy wśród ofiar zwyrodnialca były młode pabianiczanki?

Na polecenie Prokuratury Rejonowej w Pabianicach zatrzymano 43-letniego mężczyznę – w swoim mieszkaniu miał on więzić siedem kobiet, wykorzystywać je seksualnie i utrwalać to na fotografiach. Regionalne media donoszą, że to ratownik medyczny z Łodzi. Skąd więc działanie naszej prokuratury? Jak się dowiedzieliśmy, do popełnienia przestępstw doszło na „obszarze właściwości” pabianickiej prokuratury (podlegają pod nią miasta Konstantynów Łódzki i Pabianice oraz gminy: Dłutów, Ksawerów, Pabianice i Rzgów).

Nie wiadomo jeszcze, czy wśród ofiar 43-latka były mieszkanki Pabianic i najbliższej okolicy. Sygnały do prokuratury dotarły bowiem od jednej ze szkół średnich w Łodzi.

Przeprowadzono przeszukanie, zabezpieczono telefony komórkowe i komputery, które poddano oględzinom. Ujawniono m.in. fotografie wskazujące na dwukrotne seksualne wykorzystanie jednej z dziewcząt

Mężczyzna usłyszał 9 zarzutów (na szkodę różnych osób), m.in. dotyczące doprowadzenia małoletniej, po uprzednim podaniu jej środków odurzających do poddania się innej czynności seksualnej i utrwalania poprzez fotografowanie tych czynności. Do tego bezprawne pozbawienie więzienie 7 kobiet (wszystkie miały poniżej 18 lat) oraz nielegalne posiadanie amunicji.

Dziś sąd zadecyduje, czy 43-latek zostanie aresztowany na 3 miesiące.