PABIANAJS TAJMS

W noc sylwestrową możemy spodziewać się prezentu i niezwykłego gościa

Niebawem wybije Godzina Bezpieczeństwa Narodowego. Bądźmy czujni.
Wielu z Was zastanawiało się i zastanawia zapewne o co chodzi z ogłaszaniem na mocy rozporządzenia tzw. godziny policyjnej w noc z 31.12. 2020 na 1.01.2021 roku,  a następnie enigmatycznym wycofaniu się z tego pomysłu. Faktycznie pomysł jest pionierski i wymaga kreatywnego podejścia do sprawy. O tym, że rząd RP potrafi nas zaskoczyć już wiemy. Najpierw np. maseczki mijały się z celem, potem stały się konieczne. Najpierw mieliśmy mieć kwarantannę narodowa, ale szybko okazało się, że to poetycka metafora. Nie inaczej jest z godziną policyjną. To, per analogiam, Godzina Bezpieczeństwa Narodowego.
Dlaczego o tym piszemy? Otóż ma ona bardzo lokalne przełożenie. Rząd RP wybrał Pabianice jako tzw. poligon doświadczalny. To właśnie u nas, w grodzie trzech koron nad Dobrzynką  będzie testowana dojrzałość obywatelska. Jak? W bardzo niekonwencjonalny sposób, zatem, kochani, zachowajcie czujność, bo nie znacie godziny ani minuty, kiedy to do waszego mieszkania może zadzwonić sam premier Mateusz Morawiecki. Będzie miał na twarzy maskę karnawałową, a w torbie dość atrakcyjny prezent, czyli butelkę dobrego alkoholu opatrzonego etykietą z napisem: “Podpucha”.  Szef polskiego rządu liczy na to, że taki upominek skutecznie otworzy drzwi do najbardziej niegościnnych mieszkań, a wtedy Morawiecki zapuści tzw. żurawia.
– Jeśli okaże się, że mieszkanie jest zbyt małe na zastaną liczbę biesiadujących, to, przykro mi, wszyscy uczestnicy biesiady zostaną bezwzględnie pozbawieni możliwości skorzystania z dobrowolnych szczepień – usłyszeliśmy.  I dodaje: Skoro postanowili na własna  rękę, wbrew moim apelom, nabywać odporność stadną, to niech sobie radzą sami.
Będą też przywileje dla domostw witających 2021 rok zgodnie z zaleceniami rządu. – Najbardziej subordynowani dostaną prócz flaszki “Podpuchy” także piwo “Mocny Jarek” – obiecuje szef rządu.
Na zdjęciu Mateusz Morawiecki w maseczce

Tematy i cytaty zostały zmyślone. Pabianajs Tajms ©®