KRUCHTA

W Pabianicach siostry są od 100 lat

Okrągłe urodziny lokalnej wspólnoty zakonnej.

W tym roku pabianickie zgromadzenie sióstr Córek Bożej Miłości obchodzi jubileusz 100-lecia przybycia do naszego miasta. Z tej okazji w parafii św. Floriana uroczystą mszę odprawił Metropolita Łódzki abp Grzegorz Ryś.

Podczas swojej homilii nawiązując do sióstr mówił m.in. o życiu we „wspólnocie, która jest konkretna, namacalna, wręcz fizyczna i nie jest jakąś korporacją. Chodzi o wspólnotę, która ma być jak najbardziej konkretna. Taką wspólnotą ma też być Kościół i tego uczą wspólnoty zakonne”.

Córki Bożej Miłości pojawiły się w Pabianicach 7 listopada 1919 roku (w parafii św. Floriana w 1921). Od początku działały w obszarze edukacji oraz wychowawstwa dzieci i młodzieży (najpierw katechizowały w szkołach powszechnych). Obecnie prowadzą cztery przedszkola, do których uczęszcza 104 dzieci.

Przypomnijmy, że abp Grzegorz Ryś o godzinie 18.00 odprawi dziś mszę w kościele Miłosierdzia Bożego w Pabianicach – z okazji 35-lecia parafii (CZYTAJ TUTAJ).

(Fot. Archidiecezja Łódzka)


5 komentarzy do “W Pabianicach siostry są od 100 lat

  1. Te dwie siostry w pierwszej ławce też już są długo w Pabianicach… Boże uchowaj!

  2. Byłam w kościele w Miłosierdziu na mszy z arcybiskupem Rysiem. Był Pan Prezydent, ale Pana Rąkowskiego już nie widziałam…

    1. Przyzwyczajaj się, bo do wyborów będzie jeszcze wiele takich pokazówek. Strach pomyśleć, co dalej! Rąkowski zacznie jeździć na rowerze albo i biegać!

Comments are closed.