FAKTY

W Pabianicach wygrał Habura. Ogromna szansa na mandat senatora [AKTUALIZACJA]

Choć nie wszystkie wyniki spłynęły, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że pabianicki starosta wywalczył miejsce w Senacie.

To spore zaskoczenie w obliczu historycznie najwyższej wygranej Prawa i Sprawiedliwości. Krzysztof Habura z Koalicji Obywatelskiej “przeskoczył” w Pabianicach senatora Macieja Łuczaka. Habura zdobył 16.664 głosów, Łuczak – 12.285.

Już pierwsze, spływające wczoraj późnym wieczorem wyniki wskazywały na sporą przewagę Krzysztofa Habury. Przykładowo w Obwodowej Komisji Wyborczej w Przedszkolu Miejskim nr 6 zdobył 686 głosów, a Maciej Łuczak (PiS) – 487. To prawie 200 głosów różnicy. Potem ta przewaga się pogłębiała. TUTAJ można sprawdzić cząstkowe wyniki z Pabianic.

Co ciekawe w komisji w OSP przy ulicy Jutrzkowickiej – gdzie bliskim sąsiadem jednostki jest senator Łuczak – pokonał konkurenta z KO tylko jednym głosem (262 do 261).

Z na razie nieoficjalnych wyników wiadomo, że Habura okazał się też lepszy w Zgierzu i Łasku, co najprawdopodobniej przełoży się na mandat senatorski.

Przypomnijmy, że cztery lata temu Maciej Łuczak wygrał z senatorem Andrzejem Owczarkiem w okręgu sieradzkim w stosunku 42,98% do 40,32%, zdobywając 58.237 głosy (Owczarek uzbierał 54.632). W Pabianicach zaś Łuczak przegrał z Owczarkiem (45,70 % do 42,72%; czyli 11.980 głosów do 12.649).

[AKTUALIZACJA]: Różnica między kandydatami wynosi już tylko 2 tysiące głosów na korzyść Łuczaka (wcześniej było 12 tysięcy) – dane z 191 na 231 obwodowych komisji wyborczych (82,68%).

Nie mamy posła. Mandat senatora dla Łuczaka

5 komentarzy do “W Pabianicach wygrał Habura. Ogromna szansa na mandat senatora [AKTUALIZACJA]

  1. Nawet Pani redaktor nie stać jest na przekazanie w sposób przejrzysty informacji o wygranej Senatora. Może warto było, tak jak zrobiły to inne redakcje . Wstyd !

  2. Proszę jeszcze raz przeczytać z uwagą tytuł tego właśnie artykuły. Jak widzę i czytam : W Pabianicach wygrał Habura. Ogromna szansa na mandat senatora. Jeszcze to zdjęcie przegranego. To p. redaktor uważa za przejrzystą informację? Warto umieszczać wiadomości na zdecydowanie lepszym poziomie, mimo że mamy różne poglądy. To pokazuje klasę dziennikarza. Wybory odbyły się w 3 powiatach a nie tylko w Pabianicach. Pozdrawiam

    1. Tak, w Pabianicach wygrał Habura i to się nie zmieniło. Jesteśmy z Pabianic, obaj kandydaci też, więc poparcie w naszym mieście jest szalenie istotne. Niestety, senator Łuczak wypadł w naszym mieście słabiutko, choć poparcie dla PiS określane nawet jako historyczne. Naszym zdaniem powinien przeanalizować przyczyny takiego stanu rzeczy, bo wygrał nieznaczną przewagą, o czym napisaliśmy po zliczeniu wszystkich wyników: https://pabianice.tv/nie-mamy-posla-mandat-senatora-dla-luczaka/.W poprzednim tekście, który ukazał się przed południem zrobiliśmy aktualizację. Proszę dalej zachwycać się wynikiem senatora i dalej nas obwiniać za podawanie faktów, to następne wybory Maciej Łuczak już naprawdę może przegrać….

      1. PEWNIE BARDZO BY pANI TEGO CHCIAŁA wnioskując po Pani artykułach ale to był i jest Senator , a nie Starosta z miasta

Comments are closed.