KOMUNIKACJA KRUCHTA

W piątek Droga Krzyżowa – utrudnienia na drodze i zmiany w komunikacji

W najbliższy piątek (12 kwietnia) od godziny 20.00 ulicami Pabianic przejdzie procesja Drogi Krzyżowej (rusza od kościoła św. Mateusza).

Kursy tramwajów linii 41, realizowane o godz. 19.21, 19.48 i 20.09 z pl. Niepodległości, zostaną skrócone do Dużego Skrętu. Kursy z Wiejskiej, zaplanowane w rozkładzie jazdy na godz. 20.21, 20.44 i 21.05 będą realizowane od Dużego Skrętu o godz. 20.40, 21.03 i 21.24.

Na odcinku, pozbawionym tramwajów, zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza, obsługiwana przez MZK Pabianice. Autobusy linii Z41 będą kursować na trasie Duży Skręt – Dworzec PKP. Z Dużego Skrętu odjadą o godz. 19.53, 20.20 i 20.43 (przesiadki gwarantowane z tramwaju).

Z Dworca PKP w kierunku Dużego Skrętu autobusy zastępcze odjadą o 20.22, 20.45 i 21.06. Będą się zatrzymywać na wysokości przystanków tramwajowych. Odjazdy tramwajów z Dużego Skrętu będą skomunikowane z autobusami zastępczymi.

W autobusach zastępczych będą honorowane bilety pabianickie i łódzkie. Kursy będą realizowane autobusami wyposażonymi w biletomat.

Procesja Drogi Krzyżowej, jak w ubiegłym roku, przejdzie od kościoła św. Mateusza ulicami: Zamkową, Konopnickiej i Jana Pawła II do kościoła św. Maksymiliana Kolbego. Trasy przejazdu autobusów linii 1, 3, 6, 260, D, T i Z41 oraz busów i PKS będą na bieżąco dostosowywane do aktualnej sytuacji drogowej.

Dodatkowe kursy dla wiernych

Aby ułatwić mieszkańcom dojazd na Drogę Krzyżową, zostanie uruchomiony dodatkowy kurs linii 4 o 19.34 z Dworca PKP do przystanku Warszawska/Poprzeczna (przyjazd przed kościół św. Mateusza o 19.49).

Po zakończeniu Drogi Krzyżowej (włącznie z obrzędami w kościele) – nie wcześniej niż o 21.45 – powrót zapewnią dodatkowe kursy linii 4 i 5. Autobus linii 4 odjedzie z przystanku Jana Pawła II/Konopnickiej. Pojedzie ulicami. Jana Pawła II, Śniadeckiego, Moniuszki, Kilińskiego, Zamkową (przejeżdżając obok kościoła św. Mateusza, skąd wyrusza Droga Krzyżowa), Warszawską, Szewską, Skargi, 20 Stycznia, Nawrockiego, Roweckiego, 20 Stycznia do krańcówki Waltera-Jankego. Autobusy linii 5 odjadą z przystanku Jana Pawła II/kościół Kolbego i pojadą ulicami. Jana Pawła II, Targową, Orlą, Roweckiego, Nawrockiego do pętli Waltera-Jankego, skąd dalej pojadą do zajezdni MZK trasą zjazdową linii 1, czyli ulicami: Myśliwską, Skargi, Nawrockiego, Sikorskiego, Partyzancką i Lutomierską.


Jeden komentarz do “W piątek Droga Krzyżowa – utrudnienia na drodze i zmiany w komunikacji

  1. Dlaczego kiedyś drogi krzyżowe mogły się odbywać w kościele a dzisiaj trzeba paraliżować całe miasto nie każdy jest wierzący i nie każdy ms ochotę to oglądać

Comments are closed.