FAKTY

W Sejmie po Błochowiak Ciebiada

Krzysztof Ciebiada będzie posłem kilka miesięcy. Po jesiennych wyborach może zostać w parlamencie na 4 lata. 

21 lutego, po ustaleniu nazwisk na listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego napisaliśmy, że wiceprzewodniczący łódzkiego sejmiku Krzysztof Ciebiada zostanie posłem z automatu. A po jesiennych wyborach może zostać tam na pełną, czteroletnią kadencję.

Jak to możliwe? Otóż Witold Waszczykowski, poseł z naszego okręgu sieradzkiego wystartował o PE z „jedynki”, a to wobec wysokiego wyniku PiS (nieoficjalnie ok. 42,4%) oznacza, że będzie reprezentował Polskę w Brukseli.

Kodeks wyborczy mówi, iż trzeba w poselskiej ławie zastąpić kogoś, kto złoży mandat. Decyduje o tym liczba głosów. Ciebiada zdobył ich 6381 i jest następny po Pawle Rychliku z Wielunia, który objął mandat posła po przyjęciu przez Grzegorza Schreibera funkcji marszałka województwa łódzkiego.

Posłowie z Pabianic

Pabianice miały posłankę Anitę Błochowiak z SLD w latach 2001-2011.

Wcześniej jedną kadencję byli w Sejmie pabianiczanin Wiesław Kowalski (popierany przez Komitet Obywatelski) i Wiesław Stasiak z PSL.

Krzysztof Ciebiada to prominentny polityk PiS. Jest członkiem Rady Politycznej tej partii. Szefuje strukturom Prawa i Sprawiedliwości w Pabianicach. Pełni funkcję skarbnika w okręgu sieradzkim.

Pracuje w PGE jako koordynator ds. sprzedaży energii samorządom, Zajmuje się też wożeniem Janiny Goss, członka Rady Nadzorczej PGE, przyjaciółki prezesa PiS. Goss będzie musiała zacząć szukać nowego kierowcy.

Jeden komentarz do “W Sejmie po Błochowiak Ciebiada

Comments are closed.