ROZRYWKA

W sobotę pożegnamy Turkus. Restauracja zostanie wyburzona

Przyjdźcie na Lewityn – na herbatę i wspominki.

Niedawno informowaliśmy, że do wyburzenia budynku dawnej restauracji “Turkus” dojdzie na początku przyszłego roku. Wiadomo już, że w najbliższy poniedziałek (19 listopada) wykonawca przejmie plac budowy. Na rozbiórkę ma 45 dni.

Pod postem na naszym FB pojawiły się nostalgiczne komentarze – wielu pabianiczan wyprawiało tu urodziny, komunie czy wesela; przychodziliśmy na dyskoteki i inne imprezy. Jest szansa, by ostatni raz spotkać się w kultowej niegdyś knajpie.

Urząd Miejski organizuje symboliczne „pożegnanie z Turkusem”. Zaplanujcie sobie czas na spacer w sobotę (17 listopada). Wydarzenie potrwa w godzinach 14-17. Będzie herbata, wspominki i ostatnie wspólne zdjęcie (z możliwością wejścia do środka).

Przypomnijmy – w tym miejscu powstanie wodny plac zabaw z tarasami widokowymi. Zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem rzeczowo-finansowym wykonawca, firma Apis Polska, rozpocznie budowę w lutym 2019. Ma się ona zakończyć cztery miesiące później, w połowie czerwca. To następny etap rewitalizacji terenu MOSiR, na którą otrzymaliśmy dofinansowanie unijne.

“Turkus” to kolejny lokal z historią, który zniknie z mapy Pabianic. Wcześniej ten los spotkał „Parkową” (park Wolności) – teraz powstał tu sprawnościowy “park jurajski” (CZYTAJ WIĘCEJ). O historii „Parkowej” można przeczytać TUTAJ.

(Fot. Marcin Mietlowski)