FAKTY

W sobotę w jednym miejscu pokaz mody, koncert i wystawy

Gala Mody i Sztuki „TargOWidowisko” odbędzie się w sobotę, 31 lipca,  w Konstantynowie Łódzkim. Gdzie dokładnie? Wzdłuż ulicy Sucharskiego, na terenie nowego targowiska miejskiego. Już od 18.00.
Wyjątkowe ubrania

Jedna z kolekcji, którą zobaczymy, powstaje z tkaniny inspirowanej motywem miejskim.

A dokładnie wizerunkiem naszego nowoczesnego placu targowego – precyzuje Marlena Kamińska, rzeczniczka konstanatynowskiego ratusza.

Podczas Gali Mody i Sztuki „TargOWidowisko” obejrzymy dwa pokazy premierowych kolekcji inicjatorki wydarzenia Patrycji Plesiak-Fugiel. Pierwsza z nich nosi tytuł „Hometown Love”. Została stworzona z autorskiej tkaniny inspirowanej Konstantynowem Łódzkim i  jest wyrazem miłości Patrycji Plesiak-Fugiel do rodzinnego miasta. W czasie gali zobaczyć będzie można również wystawę innych projektów artystki.

Wszystkie ubrania są niezwykle miękkie i wygodne. Idealne na co dzień lub do pracy, ale posiadają elegancki i oryginalny charakter. Każdy element garderoby można stylizować na wiele sposobów od casualowego po wieczorowy – podkreśla projektantka.

Patrycja Plesiak-Fugiel jest kreatorką mody, magistrem sztuki, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Już od ponad 10 lat ubiera kobiety, choć nie tylko, w wyjątkowe kreacje tworzone z pasją, na miarę i odzwierciedlające urodę oraz indywidualny charakter klientek, a czasem również klientów.

W swoim dorobku Patrycja Plesiak-Fugiel ma 36 autorskich kolekcji. Jako jedyna polska projektantka wygrała międzynarodowy konkurs Textile Salon w Rosji, gdzie otrzymała złoty medal i certyfikat od ikony światowej mody Slavy Zaitseva. Reprezentowała województwo łódzkie podczas EXPO w Mediolanie, gdzie zorganizowała pokazy mody. W 2017 roku otrzymała także nagrodę „Premio Internazionale Grande Artisti Luigi Centra” w Wenecji w dziedzinie rozwoju światowej mody.

Artystka prowadzi Patrycja Plesiak Atelier, które jest połączeniem galerii sztuki, butiku oraz pracowni. Można je odwiedzać w OFF Piotrkowska Center w Łodzi.

Podczas imprezy swoje osiągnięcia zaprezentują również inni artyści.

Gala połączy wiele dziedzin sztuki

Gala Mody i Sztuki „TargOWidowisko” będzie wydarzeniem wyjątkowym i wielowątkowym. Po raz pierwszy w Konstantynowie Łódzkim połączy modne projekty, wystawy fotografii i malarstwa oraz koncert, podczas którego muzykę klasyczną przenikać będzie styl R&B.

– Zapraszamy na występ młodego tenora Kordiana Kacperskiego, któremu towarzyszyć będzie gitarzysta Przemek Kowalski – zachęca Marlena Kamińska.

Swoją muzyczną historię Kordian Kacperski rozpoczął od nauki śpiewu operowego. W tym kierunku podąża do dnia dzisiejszego mieszając również wpływy muzyki klasycznej z nowoczesnym stylem R&B. Artysta ma za sobą występy zarówno w filharmoniach, teatrach, jak i na imprezach masowych gdzie spotyka się z ciepłym przyjęciem słuchaczy niezależnie od ich wieku.

Taniec i śpiew operowy, które Kordian łączy w swoim autorskim projekcie, nie są jedynymi talentami tego młodego śpiewaka. Artysta nie ogranicza się tylko do jednej formy ekspresji – prywatnie jest również pasjonatem architektury, którą studiował.

Wiele występów na scenach zagranicznych, między innymi we Włoszech, jak i na scenach lokalnych, które spotykają się z entuzjazmem i niekończącymi się brawami publiczności, są najlepszym dowodem talentu tego młodego tenora. W swoim repertuarze, cieszącym się wielkim uznaniem widzów, znajdują się arie operowe, operetkowe, znane szlagiery i przeboje, tak polskie jak i obcojęzyczne.

Po koncercie będzie można nabyć płytę, a zgromadzone fundusze będą przekazane na cel charytatywny.

Wyjątkowe chwile w towarzystwie „TargOWidowiska”

Podczas nadchodzącej Gali Mody i Sztuki „TargOWidowisko” obejrzymy również wystawę fotografii. Będą to obrazy wykonane przez Martę Żylak. Artystka „fotografuje emocje, zatrzymuje je na dłużej i twierdzi, że ma moc zamrażania czasu”. Interesują ją: uśmiech, spojrzenie, relacje, intymność i każda wyjątkowa chwila.

W ostatnim czasie Marta Żylak fotografowała m.in. uczestniczki konkursu Miss Polski. W duecie z mężem, jako FotoPara, uwiecznia śluby, wesela, imprezy, zakochanych ludzi i klimaty rodzinne. W fotograficznych obrazach zapisuje wspomnienia. Będzie je można zobaczyć podczas pierwszego „TargOWidowiska” już od godz. 18.00 na miejskim targowisku przy ul. Sucharskiego.

Wystawa malarstwa, biżuterii i zegarków

Pierwszej gali „TargOWidowisko” towarzyszyć będzie również m.in. wystawa malarstwa. Obejrzymy kolekcję Sławomira Bukowieckiego. Ekspozycja będzie dostępna już od godz. 18.00.