FAKTY

W styczniu Kseni usuną nerkę. Po wypadku na trampolinie

Pechowo upadła podczas zabawy w parku Wolności. Przeszła operacje ratujące życie. To nie koniec gehenny.

Ksenia Cichocka, uczennica SP 14 która na początku października uległa wypadkowi na trampolinie w parku Wolności, 12 stycznia przejdzie operację usunięcia nerki. Organu nie dało się uratować, jest niedrożny i stanowi zagrożenie dla zdrowia:

– Do operacji został ponad miesiąc, ale wyniki badań Kseni nie są zadowalające. Cały czas istnieje niebezpieczeństwo, że „coś” się może zdarzyć – powiedziała nam mama Małgorzata.

Ksenia ostatnio spędziła trochę czasu w domu – na głównej ilustracji jest na spacerze z młodszym, 2,5-rocznym braciszkiem Antosiem. Nastolatka cały czas jest na restrykcyjnej diecie. Wszystko co spożywa, musi być lekkostrawne. Do tego ma pić 4 litry płynów dziennie.

Nieszczęśliwy upadek

Do wypadku doszło 9 października br. Dziewczyna upadła bokiem na rant trampoliny. Zdrowie Kseni pogarszało się aż do stanu krytycznego. Okazało się, że ma pękniętą nerkę i inne obrażenia wewnętrzne (CZYTAJ TUTAJ).

Niestety, jak napisaliśmy 4 listopada, nerki nie da się uratować. Ujawniliśmy też, że trampoliny nie są wykonane zgodnie z projektem. Według wytycznych brzeg skoczni nie może sięgać ponad powierzchnię, ale urządzenia otoczone są wystającą krawędzią. “Równo z ziemią ze względu na krawędź, o która można się potknąć” – obok rysunku napisał projektant (CZYTAJ TUTAJ).

W kolejnej publikacji zwróciliśmy uwagę, że z trampolin korzystają także dorośli i seniorzy, choć urządzenie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 3-14 lat. Zaproponowaliśmy także, aby by miasto pomyślało o monitoringu parkowych miejsc zabaw (CZYTAJ TUTAJ).