ROZRYWKA

W święta do teatru? Czemu nie?!

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia) o godz. 18 Teatr Komedii Impro zaprasza do Artkombinatu (Scena Monopolis) na “Historię twojego prezentu”. Przedstawienie nie ma ustalonego wcześniej scenariusza, to goście zdecydują o tym, co wydarzy się na scenie i jak potoczy się akcja.

– Chcemy poznać sekretne historie Waszych wymarzonych prezentów. Przynieście zatem niespodzianki, które otrzymaliście od Świętego Mikołaja, a zostaną one głównymi bohaterami naszego spektaklu. Podczas spektaklu dowiecie się m.in., jakie historie podejrzały wasze stopy przez dziurawe skarpetki, zanim dostaliście nowe, lub o czym marzy renifer z Waszego zimowego swetra! – zachęcają aktorzy.

Teatr Komedii Impro w Łodzi jest pierwszym w Polsce zawodowym teatrem sztuki improwizacji. Grupa regularnie występuje na scenie teatru repertuarowego, stworzył ją i ukształtował Jacek Stefanik. TKI to także uczestnik tegorocznej edycji najstarszego w Polsce festiwalu teatralnego – Kaliskich Spotkań Teatralnych. Od 2018 roku zespół współtworzy w każde wakacje Wioskę Artystyczną Janowo koło Rewala. Tam aktorzy zagrali 240 spektakli improwizowanych, które obejrzało 23 tys. widzów.

Zespół nie przyjmuje od publiczności sugestii religijnych, politycznych oraz takich, które mogłyby w jakikolwiek sposób urazić widza. Aktorzy wybierają głównie pozytywne propozycje, stroniąc od wulgaryzmów. Spektakle mają charakter literacko-teatralny i są luźną intelektualną zabawą. Przedstawienie dopełnia muzyk – improwizator.

Aktorzy wystąpią na Scenie Monopolis (Artkombinat) przy ul. Kopcińskiego 62a. Bilety w cenie 60 zł dostępne na stronie bilety.janowo.art lub przed spektaklem.